За 9 місяців до правоохоронних органів направлено понад півтисячі матеріалів, повідомляє Урядовий портал.

«За результатами посилених заходів щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення Держфінмоніторингом підготовлено 518 матеріалів, які направлено до органів прокуратури, Державної фіскальної служби, органів внутрішніх справ, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро», — повідомив голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський.

За даними відомства, проводиться значна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна колишніми високопосадовцями.

За 9 місяців до правоохоронних органів передано 164 таких матеріалів, сума підозрілих фінансових операцій за якими становить 15 млрд грн.

Загалом за весь період проведення розслідувань (березень 2014 – вересень 2017 років) до правоохоронних органів направлено 711 матеріалів стосовно колишніх високопосадовців на суму 216,7 млрд грн, заблоковано на рахунках фізичних та юридичних осіб кошти в еквіваленті $1,54 млрд.

«Окрема увага Держфінмоніторингом приділяється пошуку та блокуванню активів колишніх високопосадовців за кордоном», — повідомив Черкаський.

«За повідомленнями підрозділів фінансової розвідки інших країн, заблоковано активи колишніх високопосадовців органів влади, місцевого самоврядування України та пов’язаних з ними осіб на загальну суму 107,19 млн доларів, 15,87 млн євро та 135,01 млн швейцарських франків, зокрема, в наступних країнах: Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди», — зазначив він.

За 9 місяців Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 46 матеріалів стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з сепаратистами, на загальну суму 766,85 млн грн. У 23 випадках кошти підозрюваних в сепаратизмі осіб на 47,63 млн грн заблоковано.