lostapiv
Любомир Остапів Сімейний Бюджет
Зарегистрирован:
25 марта 2017

Последний раз был на сайте:
4 июня 2021 в 18:58
Просмотров профиля:
Сегодня: 0
Всего: 11926

Любомир Остапів - блог

Пол:
мужской
День рождения:
22 августа 1982
Город:
Ірпінь
Место работы:
допомагаю українцям приймати розумні фінансові рішення завдяки соціальному проекту Сімейний Бюджет
E-mail:
leo.homefinances@gmail.com
Сімейний Бюджет http://simeinyi-budzhet.ua/ сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/simeynyybudget/ YouTube https://www.youtube.com/channel/UCFcnbBzej0nGa-uBbROmOnw?sub_confirmation=1 Любов та Бюджет http://www.yakaboo.ua/ua/review/ljubov-ta-bjudzhet.html
Блог
Комментарии
Валютный форум
Отзывы
Горячая линия

Розумні інвестиції. Знайомство зі світом ETF

13 мая 2019, 12:19   + 0 голосов Написать комментарий

Порівнюємо популярні інвестиційні фонди

— «Я взяв Спай на половину портфелю, це ж все-таки перший і найбільший фонд!»

— ”Тю, так там комісія в три рази вища ніж в Вангарду. Та й я брав Ву, щоб покрити весь ринок включно із смолкеп, а не тільки есайпі500."

Подібні розмови вже не дивина на кухнях українських ІТ-компаній та в Facebook-групі українських інвесторів. А ці дивні терміни не нова мова програмування, а інвестиційні фонди доступні кожному українцю з офіційними доходами.

Левова частка коштів йде в базові (core) індексні фонди, які є основою інвестиційної стратегії пасивного інвестора. Як правило основні складові це вищезгаданий S&P500, весь американський ринок акцій включно з меншими компаніями (total US stock market), ринок американських державних та корпоративних облігацій (fixed income) та ринок міжнародних акцій без США (international stock).

Давайте познайомимось із фондами від 3 лідерів ринку управління коштами та їх базовими фондами:

У світі ETF є приказка «Go big or go home», яку можна трактувати так «у світі наднизьких комісій виживають найбільші фонди». Власне їх і вистачить на основну частину портфеля приватному інвестору. А нам ще залишається поговорити про нішеві спеціалізовані ETF у наступній статті.

Розумні інвестиції — регулярна колонка експертів iPlan.uaдля сайту Новое Время

 

Як інвестувати гроші? Помічники і шкідники.

7 мая 2019, 17:39   + 0 голосов 6 комментариев

З моменту, коли хтось починає зберігати кошти до дня власної приватної пенсії, які фактори визначають, наскільки успішним є портфель з точки зору чистої прибутковості з поправкою на інфляцію? Це більш складне питання, ніж ви думаєте.

Запитайте професійних інвесторів, і відповіді охоплюють багато вхідних даних, починаючи від корпоративних прибутків, економіки, ризику, оцінки, податків, процентних ставок, настроїв, інфляції тощо.

Несподіваною проблемою є тенденція деяких елементів компенсувати інші. Наприклад, зміни у прибутках можуть бути компенсовані розширенням або скороченням співвідношення ціна акцій/прибуток; сентимент може компенсувати оцінку; дохідність, як правило, змінюється із ризиком. Чому це має значення? Тому що в реальному світі одна рука дає, а інша відбирає.

І тому ми залишаємося складним і інтригуючим питанням. Багатоваріантні системи так важко оцінити традиційним аналізом. Далі йде моя спроба ідентифікувати сім широких елементів, які, як правило, визначають загальний прибуток будь-якого портфеля. Зауважте, що ці елементи ранжовано від найменш значущих протягом всього життєвого періоду до найбільшо. Будь-який останній елемент може скасувати ефект попередніх.

1.Вибір акцій – це те, на що багато приватних інвесторів і більшість ЗМІ зосереджуються. Це багата історія для розгляду з переможцями та переможеними. Без сумніву, кращі збирачі акцій побачать райдужні результати портфеля. Але це лише один з елементів багатьох, і не дивно, що підлягає впливу інших факторів. Наприклад всесвіт активних фондів. Діапазон результатів завдяки майстерності або удачі є досить широким. Однак, чистий прибуток, що припадає на відбір може бути легко нівельований будь-яким з наступних факторів.

2 Комісії. Загальні витрати портфеля, враховуючи складний відсоток протягом 20 або 30 років, можут «відїсти» значну суму доходів. Одне дослідження Vanguard Group зазначило, що коефіцієнт витрат 1.1% може коштувати до 25% від загального прибутку після 30 років. Це не враховує інші витрати, такі як витрати на торгівлю, податки на прибуток від капіталу. Зростання індексих фондів протягом останнього десятиліття є мовчазним визнанням того, що для пересічного інвестора комісійні значать більше, ніж вибір акцій.

3.Розподіл активів (asset allocation). Яке оптимальне співвідношення акцій, облігацій, нерухомості, альтернативних інвестицій і грошових коштів у портфелі? Академічні дослідження довели, що розподіл є набагато важливішим для портфелю, ніж вибір акцій. Можна уявити собі всілякі сценарії, де розподіл активів перемагає вибір. Суперуспішний вибір акцій, коли їх доля у у портфелі всього лиш 20%, не сильно допоможе загальному прибутку інвестиційного портфелю.

4. Точки входа та точка виходу з ринку, рік народження. Для довгострокового інвестора оцінки менше відносяться до дороговизни-дешевезни акцій, і більше до точки коли вони a) починають інвестувати, і б) починають виходити на пенсію. Багато чого з цього є випадковим і поза вашим контролем. Уявіть, що ринок валився перед вашими роками заощадження та інвестування; це має позитивно вплинути на чисту прибутковість у часі. А як щодо того, хто пішов у відставку в 2000 році і почав вилучати капітал після того, як ринок пішов вниз? Це також матиме вплив. Ті що народилися в 1948 році, мали свої роки активного інвестування (35-65 років) в період з кількома ринками биків і процентними ставками, які знизилися з більш ніж 15% до менш ніж 1%. Вони потрапили в ринок, який за десять років до виходу на пенсію потроївся.

5.Довгостроковий план і ранній початок. Довгий горизонт інвестування визначається багатьма факторами, включаючи довголіття. Наскільки довгим буде ваше життя це функція генетики, способу життя і удачі! Але коли починаєш відкладати на старість, це не рішення залежне від генетики чи здоров’я. Чим раніше ви почнете, тим краще працюватиме на вас магія складниї відсотків.

6. Самоосвіта та відкритість до навчання. Ми всі починаємо як новачки-інвестори. Кожен робить помилки – навіть великі, як Уоррен Баффет і Джек Богл. Ключове питання полягає в тому, наскільки швидко ви можете зрозуміти всі речі, які ви робите неправильно. Самосвідомість і его – важлива нитка в цьому контексті. Чим швидше ми навчимося вчитися на своїх помилках, тим краще наші інвестиційні портфелі.

7. Поведінка та дисципліна: Ніщо не матиме більшого впливу, аніж поведінка інвесторів під тиском. Я натрапив на це спостереження на початку своєї кар’єри в якості торговця; все, що я дізнався з тих пір, служило для підтвердження цього.Ми бачимо це знову і знову в даних – просто подивіться на кількісний аналіз поведінки інвесторів DALBAR. Інвестори продовжують залишатися своїми найгіршими ворогами, коли йдеться про ефективність інвестицій. У середньому, їхні дії значно знижують свою прибутковість, але в найгірших випадках вони знищують прибутки. Ще гірше, поведінка (або принаймні повинна бути) в межах власного контролю інвестора!

Бонус: Удача і випадковий шанс. У інвестуванні є багато випадковостей. Ми часто не можемо визначити різницю між навичками та успіхом у виборі акцій. І момент, коли кожен зрозуміє це, також може бути дещо випадковим.

Цей список підкаже вас як інвестувати гроші. Принаймні, ви можете визнати області, які переоцінюєте і недооцінюєте. Ваші прибутки від інвестицій подякують вам)

Як інвестувати гроші? Помічники і шкідники – переклад з англійської статті What Helps or Hurts Investment Returns? Here’s a Ranking

Ще із серії Як інвестувати гроші – Чому комісії інвестора мають бути низькими

 

Додайте батькам пенсію з Універсальною карткою Приватбанку

3 мая 2019, 15:25   + 0 голосов Написать комментарий

  • Картка дає змогу отримувати 7% річних на залишок.
  • Якщо це пенсійні чи соціальні виплати, то відповідно без податків.
  • При пенсії 2700 і такому ж середньому залишку можна мамі чи татові +200грн. додати.

Як розраховуються та виплачуються проценти за депозитними властивостями?

Проценти нараховуються за кожен день за наявності на картці залишку від 100 грн.

  • Виплачуються проценти в останній день кожного місяця на рахунок «Бонус Плюс».

Детальніше про налаштування послуги у відео:

 

Як купити та продати ETF та акції в Interactive Brokers

2 мая 2019, 17:28   + 0 голосов Написать комментарий

Купити, а потім продати ETF в Interactive Brokers дуже просто.

Займає 1-2 хвилини.

Можна в веб, можна на мобільному.

TWS залиште краще для трейдерів, там складний інтерфейс.Вдалих вам інвестицій!

 

Податок на дивіденди з іноземних ETF та акцій

25 апреля 2019, 16:05   + 0 голосов Написать комментарий

Засновник проекту «Сімейний Бюджет» Любомир Остапів у своїй статті розповідає, як платити податки і декларувати інвестиції у західні ETF-фонди (біржові інвестиційні фонди) та акції.

 

Поради для економії електроенергії, води, тепла

7 апреля 2019, 14:23   + 15 голосов Написать комментарий

Як чистота решітки за холодильником та наявність щільних завіс на вікнах впливають на енергоефективність нашої оселі?

Ми підготували перелік порад для економії електроенергії, води, тепла:

— встановіть розумні розетки, вони вмикаються у вказані години й не розсіюють енергію;
— обладнайте душ аератором, який буде економити майже 50% води та зробить її м’якшою й чистішою;
— тепловідбивні екрани за батареями забезпечать + 1-2°;
— краще для оплати комунальних через інтернет використовувати Monobank. У Приватбанку багато платіжок по комунальним буде коштувати 1-3 гривні.

Більше лайфхаків у статті (https://simeinyi-budzhet.ua/save/save-energy/).

 

Чи завжди ріст доходів веде до росту витрат?

5 апреля 2019, 21:38   + 0 голосов Написать комментарий

У статті «Інфляція способу життя. Чи завжди ріст доходів веде до росту витрат?» Roman Koshovskyy пояснює феномен інфляції способу життя та радить, як виважено розпоряджатися наявними ресурсами і коштами, розподіляючи їх між поточними потребами і вдячністю собі у майбутньому (заощадження та інвестиції).

«Витрачаючи більше і накопичуючи більше речей, ми не обов’язково ставатимемо ближче до бажаного стану достатку та задоволення життям».
«У невеликій різниці в поведінці криється суттєва різниця у можливостях – це стосується як і життєвого капіталу, так і фінансових ресурсів зокрема».

Що таке інфляція способу життя?
На що варто звернути увагу?
До чого тут гедоністична адаптація?

Відповіді на ці питання Ви знайдете у повному тексті статті:


https://simeinyi-budzhet.ua/familybudget/infliatsiia-sposobu-zhyttia/

 

Як і скільки відкладати на пенсію.

9 марта 2019, 10:48   + 0 голосов 54 комментария

Насті 32 роки, вона планує вийти на пенсію в 57 років і жити на пасивний дохід до 80 років

Хоче пенсію 1000 дол щомісяця.

Зараз пенсійний фонд на нулі, починає відкладати з понеділка.

Якщо вона буде відкладати 360 дол щомісяця при дохідності збалансованого портфелю 6.9% річних, то накопить при виході на пенсію 190 тис дол (в поточних цінах) і зможе жити зі свого пенсійного Фонду.

 

Податки з облігацій внутрішної державної позики (ОВДП)

5 марта 2019, 14:47   + 15 голосов Написать комментарий

Детальніше про ситуації:
1. Інвестор має в портфелі ОВДП та депозити і отримував протягом року тільки відсотки. Не було іноземних доходів;
2. Інвестор має в портфелі ОВДП та депозити і отримував протягом року не тільки відсотки, а дохід від погашення ОВДП;


y статті «Податки з ОВДП».
 

Як витрачати для щастя?

1 марта 2019, 16:14   + 15 голосов Написать комментарий

Книга «Happy Money: The Science of Happier Spending»
Автори обіцяють, що після прочитання цієї книги, єдине питання, що Вас турбуватиме, коли Ви братимете до рук гаманець: «Чи отримую я найбільше щастя від цієї витраченої гривні?»

 
Страницы: 123456