Минфин - Курсы валют Украины

Установить
GRNG

GRNG

0 подписчиков2 подписок

Был на сайте 13 марта 2023 в 21:15

На Минфине с 19 ноября 2018

Заблокировать

Записи

129

9 декабря 2020, 10:19

# В гривне надо держать половину своих сбережений
+ 28

Вже не перший раз помічаю, що коли експерти кажуть «тримайте гроші в гривні» - через невеликий проміжок часу гривня дуже знецінюється. Співпадіння? :) А в загальному, експертів слухати не варто, треба думати самому

0

До чого тут насдак? Портфель це не один інструмент, а набір, які підбираються виходячи із принципу кореляції між собою, ризику якого вони генерують, часового горизонту і т.д. Всі ринки час від часу падають. І це нормально. Тільки, для одних це катастрофа, а для інших можливість

Ви дійсно не знаєте, яким чином визначається допустимий рівень ризику, так довго дискутуючи на цю тему? Далеко до 2008 формували такі класичні портфелі, саме тому їх зараз так і називають))) До вашого відома ''портфель лентяя'' – це можуть бути десятки різних портфелів, а не один і саме той, що зазначив я )) І до чого тут Кінто. ''Портфель лентяя'' це свого роду точка відліку, приклад, як можна побудувати портфель, для тих, хто не дуже вникає в тему. Тому, не потрібно їх вважати як єдино правильним розподіленням активів. З чого ви взяли, що я попадаю в пастку теоретизування? З чого ви взяли, що я вважаю, що ''любой актив растет на достаточно большом промежутке времени''?? Абсолютно ні. «И идея ловить дно, вечно усредняя.» - ви читаєте, що я пишу, чи ні? Вкотре кажу, що не є прихильником ловити дно, падаючі ножі і тд. Це все для тих, кого ви називаєте активними управляючими портфелями. Я ж прихильник зворотного - пасивного портфелю. Падіння на ринку – це всього лиш бонус, час розпродажів, коли можна купити ті ж активи, які ви все одно купите, тільки по нижчій ціні. Відчуваєте різницю? «инвестор может не дожить до очередного роста.» - саме для цього, щоб дожити до чергового росту, перед тим як формувати свій портфель інвестор визначається з часовим горизонтом інвестування. «Почему-то думаете о неичерпаемости счета у ''портфельного инвестора''.» покажіть мені коли рахунок портфельного інвестора вичерпав би себе, навіть при дуже агресивних 100% інвестованих в акції?

Та є портфельні інвестори і спекулянти. Це і є пасивне та активне управління. Синоніми. Є ті, хто збудувати свій інвестиційний портфель і раз в рік заглядають на ринок, щоб глянути як там справи та провести ребалансування, а є ті, хто щогодини/щодня/щотижня купують і продають. Портфельний інвестор перед тим як вкласти кошти визначає для себе допустимий рівень ризику, який він готовий прийняти. В залежності вже від цього, а також від інвестиційного горизонту, цілей, які ставить перед собою інвестор і будується портфель. А що робить такий інвестор далі? Зазвичай, щомісяця / щокварталу / щороку заощаджує кошти та вкладає їх у свій попередньо побудований портфель. І власне я говорю про те, що оті чергові внески в свій портфель зараз робити – дуже хороша ідея. Так само, як би це було хорошою ідею при будь якій кризі чи простій корекції ринків. Час «розпродаж». І не потрібно нікому ловити дна. До прикладу, класичний портфель 60/40 під час кризи 2008 отримував просадку 30%, при тому, що акції впали більше ніж на 50%, станом на сьогодні, такий портфель має просадку трохи більше 3%, при падінні акцій майже 30%. І я вам наводжу найпростіший, базовий приклад, який не адаптований під потреби конкретного інвестора. До прикладу можу сказати, що портфель, який складається із поєднань акцій, 20+ та 7-10 річних облігацій, та трішки комодіті і золота взагалі показує плюсовий результат зараз не дивлячись на паніку.

Я жодного разу не говорив, що знаю, коли буде дно, а навпаки, завжди стверджую, що цього не знає ніхто. Більше того, я кажу, що його і не треба ловити. Читайте уважніше. «Усреднение» - це смерть для рахунку спекулянта 100%, але це зовсім інша історія для довгострокового портфельного інвестора. Ключові слова «довгострокового» та «портфельного») Якщо не знаєте таких відмінностей - краще утримайтесь від коментарів))


Главная/

GRNG