0 підписників1 підписок

Заблокувати

Записи

19 жовтня 2023, 14:27

monobank

# SWIFT платіж йшов більше місяця
Є відповідь банку

Відправив собі SWIFT платіж 14 вересня, тільки сьогодні отримав — 19 жовтня, тобто платіж йшов більше місяця Якщо полистаєта відгуки то внизу ще був один від іншої людини яка відправила декілька платежів 14−18 версня та на отримала (ну там я не знаю, може і отримав вже). Про мій платіж: 1. Банк відправник Вайзу це JP Morgan, у них є сайт де можна по коду транзакції з МТ103 перевірити статус — вони відправили платіж того ж дня 14 вересня, та статус у мого платежу був «Completed — Delivered to next bank» 2. Потім я почав шукати по всім іншим банкам, у Монобанку начебто «немає» банку корреспонденту, тому я був здивований коли знайшов інформацію на сайті DEUTSCHE BANK що мій платіж «IN PROGRESS», і дата останнього оновлення 18 вересня. Вирішив зайти на сайт Універсал банку, знайшов їх Свіфт реквізити — і диво, банк -корреспондент Дойч Банк. Поговорив з друзями і вони сказали начебто у минулому Монобанк не соромимся вказувати цю пральну машинку для російських грошей у своїх реквізитах, але то таке 3. Далі я почав писати в підтримку Монобанку — логічно що вони відповіли нічого не отримали 4. Написав у підтримку Вайз, спочатку англомовну, потім українську. Рекомендую писати в українську — з англомовної таке враження що вони зовсім не читають історію, і мені доводилось 5−6 разів завантажувати виписку з підтвердженням що я не отримав кошти 5. Після ініціювання розслідування, моя транзакція зникла з сайту Дойч банк через день. 6. Через деякий час українська підтримка Вайзу мені відповіла: «Їхнє розслідування показало, що ваші гроші наразі перевіряються в DEUTSCHE BANK TRUST COMPANY.» Ну і потім фінал — 19 жовтня кошти надійшли. Все виглядає так що банк-корреспондент Монобанку, а саме Дойч банк, просто заблокував кошти на 30 календарних днів, і 18 жовтня «відпустив» транзакцію і я їх отримав. Я знаю що зараз підтримка Монобанку відповість що вона не несе відповідальності за банк-корреспондент, але Монобанк сам у праві вибирати банки-корреспонденти. З грошима я вже «попрощався» у думках, хочете ви такі нерви мати наступний раз переказуючи в Монобанк по SWIFT — то вже думайте. В деякі інші банки, з якими у Вайз напевно інтеграція, платіж приходить за 2−3 годити, та і взагалі Свіфт більше 2−3 днів мені не йшов. А Монобанку, та і Універсалбанку порекомендую терміново змінити DEUTSCHE BANK на будь який інший, який не буде блокувати без причин та пояснень кошти українців. Або почати вказувати його в реквізитах SWIFT як це робить Універсал, щоб кожен міг розуміти як його кошти йдуть та через які руки.

Головна/