Мінфін - Курси валют України

Встановити
Britan
Britan
Зареєстрований:
22 березня 2016

Останній раз був на сайті:
13 січня 2024 о 09:33
Перегляд профілю:
Сьогодні: 0
Всього: 4122
Підписчики (1):
mvd15
mvd15
Киев

Britan

Блог
Коментарі
Валютний форум
Відгуки
Гаряча лінія
+55
13 грудня 2018, 13:23
# Обговорення валютного ринка 13 _month_ 2018|декабря
lomonosova (12:54): Респект вам, за хорошу пам«ять, насправді цілісно все оцінювати можна — якщо основне тримати в пам»яті, а подробиці — то гугл в допомогу.
Ось, що я освіжив в пам«яті подробиці по Гуглу- там все 100% так як ви кажете:

до січня 2006 року газ по 50 доларів за 1 тис. куб. м. З січня 2006 року — по 95 дол. за 1 тис. куб. м, з січня 2007 року — по 130 дол. за тис. куб. м. Європі Росія — газ в середньому по 230 дол. за тис. куб. м.
Ющенко почав загострювати ситуацію — вимогою про зниження досягнутої ціни в 235 доларів, він ультимативно вимагав від Тимошенко, щоб ціна була не вищою за 205 доларів.
На 31 грудня 2008 було намічено підписання Договору на 2009 р. Але 31 грудня Ющенко наказав керівнику Нафтогазу Дубині припинити переговори, не підписувати угоду з «Газпромом» та відкликав делегацію «Нафтогазу» з Москви[4]. Це рішення Ющенка кардинально загострило ситуацію[5]. В той же день, 31 грудня 2008 року — президент Росії Дмитро Медведєв виступив з заявою, що оскільки Україна розірвала переговори, то тепер ціна за газ буде 450 дол.

Виходячи з цього — ще й не зовсім ясно наскільки Юля там винна була, так контракт її з одного боку був здачею нац.інтересів, дуже вже легко вона повелася на ультиматум, але з другого боку — все це було прямим результатом наших ура-патріотів-націоналістів, які кричали щось типу „москаль з“їв наше сало», ну як завжди словом.
+79
13 грудня 2018, 12:05
# Обговорення валютного ринка 13 _month_ 2018|декабря
Lomonosova (11:40): Ви праві,lomonosova, для того щоб мати цілісну уяву про все, що було на газ. ринку, просто треба пам«ятати основні реперні точки.
Було — договір на поставку газа по 50 дол. на довгі роки, але почалося — »хтось з«їв наше сало», плата за транзит дешева, потім був головний укр. націоналіст Івченко, або Івченко-мерседес, як його називали за мерс брон. на фантаст. суму, він ще відзначився пару десятком снігурок на новорічний корпоратив Нафтогазу здається за 50 штук баксів і т.п.
Ще він попросив в Москві перекладача з рос., ну і т.п., все це закінчилося втратою довгорічного контракту і переходом від ціни в 50 дол. до ринкової.
На рахунок яник купляв по 550 мінус 100 з лишнім дол. знижки — також було,і в той час німці і багато інших купляли дорожче -такий ринок був, такі ціни, хоча з контрактами, що підписала Юля — це була також здача нац інтересів.
А перед цими Юліними контактами була історія — що казали наші — що 180 це дорого, потім 250 проходила цифра — одним словом — це треба штатовські служби розслідування — щоб розібралися в цій історії.

Там все було по принципу — тупой, тупее и еще тупее!
Наші діди та прадіди говорили — «на хлопський розум».Так це ясно, що купляємо рос. газ через прокладки типу євро, сподіваюсь, що колись дуже багато цікавого випливе по цій темі. І ясно, що купляти через прокладки — це по любе набагато дорожче, ніж купляти напряму товар.
0
6 грудня 2018, 10:17
# Обговорення валютного ринка 06 _month_ 2018|декабря
Господин Фунт, а давайте определим ваше видение по курсу так глобально, в разрезе 2019-го?
Есть несколько реперных точек ИМХО.
Первая — новый год, в последние годы это событие давало однозначный рост.
28-50 — 29 на прием?
Вторая -посленовогодний откат случался, но имеем фактор выборов весной.
Болтанка 28-50 — 29? Или заскок до 30-ки в случае если будет полит. турбулентность зашкаливать?
Третья — в последние годы стабильно летний провал курса доллара, этим летом аж на 2 пункта.
Стабилизация будет, но не ниже 28?
Т.е. 28 в обозримом будущем (2019-й) — нижняя планка? Если да, то мы на низах сейчас.
Четвертая -перед выборами осенними очень много новых факторов конечно выскочит, предугадать их невозможно.
Диапазон 29-31?
Все это конечно достаточно условно. Любой фактор может как взорвать так и стабилизировать рынок. Но думаю, фактор МВФ — не окажет реш. значения, он уже учтен рынком.
Первый эффект подачек — все поняли, что если деньги и будут, то это будет сравнительно небольшая подачка, именно поэтому курс уверенно и пока безальтернативно перешел из коридора 26 плюс, в коридор 28 плюс.
Второй эффект наркотических уколов — все поняли, что МВФ будет держать свой бренд, и таки что-то, но отвалит.
Именно поэтому курс не улетел по реальному состоянию экономики до 35-38 как минимум.
Пока что, как вариант — просто считаем дни — когда же наконец курс вернется реальному на моменте, к 28-50 на прием?
0
5 грудня 2018, 22:16
# Обговорення валютного ринка 05 _month_ 2018|декабря
Ну не хочете в грош. вимірі, то не хочете.
Тоді я напишу.
Ще 5 років тому можна було вважати, що серед. клас ( сама «нижня» планка)починається в Україні з 1 тис.дол.щомісяця, оскільки можна було більш менш гідну проживати на другу зарплату подружжя у зв«язку з низькими ( якщо не сказати — мізерними )витратами на комуналку, на паливо, на продукти, на відпочинок і т.п.
На даний час у зв»язку з тотальним подорожчанням і наближення укр. цін до цін країн ЄС, на мій погляд сама- «нижня» планка піднялася до 1500 доларів.
От навіть ті 700-800 дол., що привозять усереднено заробітчани чистими з Польщі — це в принципі — «бідота», оскільки такі невеликі гроші, та ще й нерегулярні — дуже скоро розходяться, без можливості реально заощадити.
Мені особисто тяжко уявити, як в Україні зараз реально прожити, не маючи хоча б мін. 50-60 тисяч гривень, від цієї планки — я її назву — середня ланка «середнього класу ще мабуть можна пробувати щось заощаджувати для купівлі хоча б більш менш пристойного авто та більш менш гідної квартири.
А от вже маючи біля 100-120 тис.грн. — вже можна спробувати жити по-європейському і пробувати інвестувати.
Це і є напевно — єврорівень, не забуваємо, що в них там в чистий дохід не входить медстрахівка, непогані льготи на дітлахів і т.п., крім того в багатьох країн є — зиск від національного статку — в Україні нац. статки -це актив на 100% кланів та політиканів, а в норм.країнах нац. статки «працюють»на все населення.
+15
5 грудня 2018, 20:44
# Обговорення валютного ринка 05 _month_ 2018|декабря
Serg800

А до речі, цікаво ви підмітили, не читав такого ніде, так що ви в десятку!
Респект.
А в зв«язку з цим була б цікава ваша особиста думка (оскільки ви явно один з небагатьох, хто здатний до абстрактного мислення) — кого відносити в Україні до середнього класу (якщо оцінити це в долларах — щомісячно і в цілому в активах) і
який відсоток населення міг би претендувати на таку класифікацію?
І відносно позитиву і негативу — також влучно, ці аспекти зрозумілі — все як на долоні.
Не згоден лише з одним, що ніяка з цих трьох груп не хоче змін.
Моя думка- не хоче змін, а хоче консервації гнилої огидної системи лише перша група.
Заробітчани хотіли б нарешті повернутися додому.
Середній клас також вже дістали, адже йде постійне зменшення прибутків, що пов«язано із загальним зменшенням купівельної спроможності населення та викачування „надлишкових“ коштів виключно в глибокі кишені відповідної швалі.
+15
4 грудня 2018, 10:27
# Обговорення валютного ринка 04 _month_ 2018|декабря
Пропустив :(
sorry…
А це?:
Інвестгрупа ICU прогнозує сповільнення зростання економіки України в 2019 до 2,3%
Зростання укр. економіки в 2018 році прискориться до 3,5% з 2,5% торік, проте в наступ. році відбудеться його сповільнення до 2,3% в зв’язку зі зменшенням фіск. стимулювання економіки і ослабленням зовн. ринків, прогнозує інвестиційна група ICU.
«У 2019 році зростання економіки сповільниться через жорстку монетарну та фіскальну політику, а також менш привабливі зовн. умови», – сказав керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій ICU Олександр Мартиненко.
За його словами, головним драйвером зростання залишиться споживчий попит, якого підщтовхує збільшення реальних доходів і споживчого кредитування, а також грошовими переказами українців з-за кордону.
Згідно з оцінками ICU, виражений в доларах ВВП України в нинішньому році досягне $131 млрд (з $111 млрд торік), а в наступному році – $145 млрд.
Мартиненко спрогнозував, що під впливом передноворічного збільшення імпорту і зниження експорту сільгосппродукції, а також сезонних виплат бюджету та інфляційних очікувань до кінця року курс гривні опуститься до 29 грн/$1.
«Наш базовий сценарій на 2019 рік – це м’яка девальвація до 30 грн/$1 до кінця року. Політична нестабільність і девальваційні очікування несуть основні ризики для наших валютних прогнозів».

Темпи черепахи, такими темпами далеко не доповзеш.
+106
4 грудня 2018, 10:22
# Обговорення валютного ринка 04 _month_ 2018|декабря
Bloomberg назвав країну-лідера в рейтингу ринків, що розвиваються
Лідером рейтингу ринків, що розвиваються, опублікованого агентством Bloomberg, стала Малайзія.
Росія посіла друге місце, піднявшись на п’ять позицій в порівнянні з подібним рейтингом, підготовленим півроку тому.
Порівняльний показник поточної ситуації та перспектив економічного розвитку 20 країн з ринками, що розвиваються, розраховувався на основі таких факторів, як прогноз зростання ВВП в 2018 і 2019 роках, стан рахунку поточних операцій, суверенного кредитного рейтингу, валютних резервів, стану ринків акцій і облігацій.
Третє місце в нинішньому рейтингу займає Китай (четверте місце півроку тому), четверте – Філіппіни (друге роком раніше), п’яте – Колумбія (п’ятнадцятого), шосте – Таїланд (одинадцята), сьоме – Польща (шосте), восьме – Мексика (дванадцята), дев’яте – Чилі (тринадцята), десяте – Південна Корея (восьме). На останньому, 20-му місці в рейтингу розмістилася Туреччина, яка помітно погіршила своє становище в рейтингу через зниження курсу ліри і рекордну інфляцію – півроку тому країна перебувала на 5-му рядку.
Україна в рейтингу не представлена.

Менше тріпатися треба про мову-церкву-росію-пісню-освіту, а відновлювати темпи економічного зростання. А то чітке враження, що зуби заговорюють, щоб комфортніше схеми проводити.
+142
30 листопада 2018, 10:39
# Обговорення валютного ринка 30 _month_ 2018|ноября
Чем Украина отличается от евро стран?
— нетвердостью нац. валюты и несбалансированностью фин.
-олигарх-клановой системой в эк-ке
— полной безнаказанностью ввиду подконтрольности правовой системы ( и не только судов) топ-схем и топ-коррупции, вся статистика делается за счет низовых, в крайнем случае очень редко сред. звеньев
-возможностью отбеливать наворованное, антиофшор. закон-во принятое в первом чтении еще донецкими де-факто заморожено и не работает
-разрывом в зарплате и премиях между рядовыми сотруд. госкомпаний не в десять раз как в ЕС, а во многие сотни раз
-эксплуатац. нац. богатств в интересах огранич. круга лиц, а не создание фонда нац.богатства, или преференциями в тарифах на то, что добывается в стране
-необходимостью большую часть дохода тратить на коммуналку и еду, а не на путешествия. развлечения, или покупку вещей длит.пользования, в т.ч. достойных авто, а не металлолома из того же ЕС
-оправданием и поощрением клан. системы по олигарх. каналам
-стокгольмский синдром почти всего населения, которое инертно не отстаивает через профсоюзы свои права
А фишка в том, что колоссальный фантаст. эк. ущерб от уменьш. эк.связей с Россией можно компенсировать сломом, а не усовершенствованием кланово-системных схем в экономике, контролем не над потоками, а над деятельностью групп, свободно и вольготно себя чувствующих, может потому, что знают операцию деления.
Не уверен, что это движение в евронаправлении.
+243
29 листопада 2018, 10:19
# Обговорення валютного ринка 29 _month_ 2018|ноября
Курс 28-50 — це деградація.
1 млн. -на заробітки щорічно (це тільки офіційна версія) — це деградація.
Тарифи на газ, який на 60% наш — наш національний статок-це деградація.
Опоблок, старі-ретро-донецькі вийшов на друге місце, а на першому Юля-це деградація.
«Я вам покажу як треба управляти» (Вова Гройсман)- це деградація.

«Країна в дефолті, якщо не буде чергового траншу» (Вова Гройсман)-це через 5 років покращень-це супер-мега-деградація.

Закриття, а не відкриття нових освітніх та лікувальних закладів-це деградація.
Пів-країни на соціальній допомозі, на субсидіях — це деградація.
Чорна дірка пенсійного фонду та його шалений ріст за останні пару-трійку років( бо ж всі тікають і немає кому податки платити) — це деградація
Невиплата зарплат та деіндустріалізація — це деградація.
Змагання з Молдовою за останнє місце — це деградація.

Якщо вони ще й ГТС профукають ( ще один спадок СРСР, який нам дістався) — це вже взагалі за межами добра і зла буде.
+115
29 листопада 2018, 10:01
# Обговорення валютного ринка 29 _month_ 2018|ноября
Якщо ріст курсу ледве не на гривну за пару днів — це не паніка і не шкода національній економіці, якщо

відтік 2 % вкладів за два ( !) дні, при тому, що більшість вкладів нерозривні і просто ще строк не підійшов — це не паніка і не шкода національній економіці — то тоді Рожкова — іспанський льотчик.

«Воєнний стан не викликав паніки серед вкладників, відплив грошей з банків становив менше 2%» — Рожкова.

Що вона заспіває, коли строки по строковим вкладам почнуть поступово закінчуватися.

Це ж треба — перед виборами — так курс зірвати, а була ж більш менш, пів-біди стабільність хоч якась.
+160
29 листопада 2018, 9:54
# Обговорення валютного ринка 29 _month_ 2018|ноября
Доброго ранку та смачної кави, панове.

Трохи про фінанси- справжні фінанси, а не остогидлу лабуду про крах росії:

Норвезький нафтовий фонд, найбільший в світі, у вівторок вперше досяг обсягу у 1 трлн доларів.
Ця сума становить близько $189 тис. на кожного з 5,3 млн людей, що проживають у Норвегії. Фонд має частку у майже 9000 компаній, він володіє 1,3% світової ринкової капіталізації та 2,3% у Європі.
Уряд Норвегії вкладає всі надприбутки від продажу нафти у цей фонд, заснований в 1990-х роках. Офіційно він називається Державний пенсійний фонд – Глобальний. Назву змінили у 2006 році, до того він називався Нафтовий фонд Норвегії, ця назва широко використовується і досі.
У минулому році уряд вперше зняв гроші з рахунків нафтового фонду, оскільки доходи від нафти скоротилися через падіння цін.Кошти цього фонду призначені для фінансування загального добробуту Норвегії після того, як у країні вичерпаються запаси нафти.

Що залишиться колись від фантастичного українського національного статку — газових родовищ — питання риторичне.

Мабуть — спогади про навчання дітей у Лондоні, сімейні відпочинки на Сейшелах, палаци під Києвом. велетенські бунгало в Іспанії, мега-багатомільйонні квартири площиною з футбольне поле біля тих же лондонських парків та багато-багато іншого.
+30
28 листопада 2018, 22:11
# Обговорення валютного ринка 28 _month_ 2018|ноября
Тему рубля сегодня lomonosova поднимал.
А мне вспомнилось самое начало 2015, тогда как раз тема по всем каналам ТВ и в интернете была (вечная тема :) )
-ну типа росгосударство вскоре распадется, рублю капец, будут бесплатно раздавать, нефть будет за копейки, ну и т.п.
Сейчас, к слову, почти ничего не изменилось, публика дальше мусолит темы — когда россии капец настанет через неделю, или через пол-года.
Проходил я тогда мимо Ощада- смотрю 0-24 с копейками курс на продажу, Ага, думаю — курс то довоенный, а положение у России, учитывая ее газ-нефть по любе лучше, ну и несколько дней скупал где только можно рубль от 0-24 до 0-26, очень много в Ощаде взял.
Ну и кинул все что купил «под подушку», забыл на время, через пару месяцев ( может конец февраля, или март был) вижу курс более 0-40, кажется 0-42 достиг, слил тогда все, профит — около 5 тыс.дол.
Вот что означает не слушать истерию по ТВ, а думать своей головой.
Не скажу, что всегда выигрывал, по евро когда-то мощно выиграл, когда он меньше паритета был, но зато вовремя не вышел когда он летел от 1-38 до 1-05, по -разному бывало, но на рубле самый крупный бонус у меня тогда получился так чтобы за одну операцию продажи.

Касаемо перспективы — не исключаю 0-44 — 0-48 в январе-феврале 2019-го, ну так просто вижу, может и ошибаюсь. О довоенных 0-25 наверняка можно забыть навсегда.

Кстати, 0-25 и 0-42 на моменте — показывает — кто как реально переносит экономическую
0
28 листопада 2018, 21:52
# Обговорення валютного ринка 28 _month_ 2018|ноября
Лукьяновка горько плачет за всей этой гоп-компанией из Нафтогаза, и не только за ними.
+76
28 листопада 2018, 12:42
# Обговорення валютного ринка 28 _month_ 2018|ноября
Все делают огромные бабки на торговле с Россией — украинский бизнес и европейский бизнес и даже штаты, и даже те кто по ТВ вещает об обратном.
Сев.поток — классика, подтверждение, что доллар, доллар и еще раз доллар рулит.
Ну еще нац.интересы.
И экономика — базис, а не политика.
Так что рано, или поздно и в Украине все возвратится к научным аксиомам — экономика базис, а политика надстройка. Перевертыш возможен только на очень коротком историческом отрезке.
0
28 листопада 2018, 12:26
# Обговорення валютного ринка 28 _month_ 2018|ноября
Для masterviktor21:

Рынок недвижимости офигел и не знает куда двинуть :)
С одной стороны экономика вместе с курсом ( даже если летний брать 26) успешно катится в болото.

С другой стороны мы на таком дне, что рывок вверх рано, или поздно просто неизбежен.

Склоняюсь ко второму варианту, но рывок не ранее чем после вторых выборов да еще плюс временной лаг какой-то, в случае если адекватное экономическое управление будет, чего пока не просматривается, но во что верится.

Если надо срочно продать, тогда только пробовать более креативную рекламу толкать, и то будет сложно, ведь сейчас даже уникальные супер-пупер инвестиционные классные объекты в центре Киева, Одессы и Львова — трех самых крутых РН страны проседают, и то конкретно так проседают.
Исключение- фартовая офисно-торговая недвижимость, ее просто нет на рынке, или надо искать очень тщательно, копать просто.
Сторінки: 123456