Мінфін - Курси валют України

Встановити
bonv
bonv
Зарегистрирован:
12 березня 2015

Последний раз был на сайте:
18 квітня 2024 о 23:11
Подписчики (234):
Natycia
Natycia
sacha2222
sacha2222
KozakUkraine
Kозак UA
43 года, Львів
Wladwest
Wladwest
AlexCliff
AlexCliff
mafiozi
mafiozi
93 года
zazazazazazazaz
zaNOza :)
24 года
burcun
burcun
Weka
Weka
Amalea
Amalea
Lerys
Lerys
535322
535322
все подписчики
не бідую:)
10 вересня 2019, 8:58

Все про ІНВЕСТИЦІЇ в ОВДП.

ОВДП: інструкція з експлуатації.

Разом з бурхливим розвитком банківського ринку у 2000-і роки і у громадян, і у юридичних осіб склалася стійка практика — якщо інвестувати, то переважно в депозити. Це традиційний і зрозумілий для всіх інструмент, а широко відомої альтернативи йому особливо й не було. Та й банки зустрічаються на кожному кроці, навіть візуально зрозуміло, куди йти.

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) і тоді існували, але не були, як сьогодні кажуть, «в хайпі», іншими словами — так популярні. Тепер же, разом зі скороченням банківського сектора (виведенням з нього величезної кількості неплатоспроможних банків) та з багаторічними чергами до Фонду гарантування вкладів люди стали більш вибагливі в об'єктах інвестування. Адже тільки в неплатоспроможних банках було втрачено понад 59 млрд грн., постраждали 119 тисяч осіб.

Населення почало шукати альтернативне надійне і дохідне джерело інвестицій, яким і стали ОВДП. Ось показова динаміка: на початок 2017 року, інвестиції фізосіб в ОВДП становили 104 млн грн., станом на зараз ця цифра зросла більше, ніж у 48 разів — до 5,1 млрд гривень. І за цією динамікою, і за клієнтською активністю ми бачимо перетікання коштів в ОВДП. При цьому все більше запитів надходить від людей, які не знають, що це за інструмент, але десь про нього чули і хочуть розглянути. У цій статті я зібрала найчастіші питання про облігації. Сподіваюся, це допоможе зрозуміти, чи підходить вам цей вид вкладень чи ні.

Облігації внутрішньої держпозики — «що за таке»

Це державні цінні папери, які випускає Міністерство фінансів України. Зараз ОВДП дозволяють отримати підвищений (в порівнянні з депозитами) дохід. При цьому ризики мінімальні, так як гарантує повернення коштів за ОВДП уряд, в той час як у депозитах гарантії лягають на сам банк та ФГВФО (ФГВФО у розмірі 200 000 грн), окрім Ощадбанку.

Мінфін використовує ОВДП, щоб залучити додаткові грошові ресурси. Ці ресурси можуть бути спрямовані як на погашення держборгу, так і на інші потреби бюджету. Крім того, за рахунок ОВДП може здобуватися додатковий випуск акцій банків та надаватися ресурс ФГВФО в якості кредиту.

Купити ОВДП можуть як юридичні особи, так і звичайні громадяни (фізичні особи), резиденти та нерезиденти. Купівля паперів повинна відбуватися через уповноважену особу — торговця. Торговцем є банк або інвестиційна компанія, які мають ліцензію торговця, необхідну для здійснення операцій на фондовому ринку.

Що треба зробити до покупки.

Перед тим, як обирати, в які папери інвестувати, спершу потрібно визначитися з компанією-торговцем, через яку ви зможете купити ОВДП, і депозитарієм — установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах, на якому облігації будуть враховуватися. Найчастіше торговець і депозитарій об'єднані в одній компанії, що дуже спрощує операції купівлі та продажу паперів. При виборі торговця слід звернути увагу на досвід роботи компанії на фондовому ринку, репутацію, наявність власного портфеля ОВДП, частку ринку, обсяг торгів, а також рівень технологічності компанії (це спростить інвестору весь процес). Вибір паперу залежить від багатьох факторів, але досвідчений торговець завжди допоможе клієнту зробити вибір, грунтуючись на аналізі ринку, перевагах та очікуваннях клієнта.

Найчастіше купують папери на термін від одного місяця і до 2х років. Є можливість купити ОВДП і на довший період до 5ти років, при цьому необов'язково чекати його закінчення. Папери можна реалізувати раніше. Як це зробити — ми розглянемо далі.

Всю основну інформацію про папери можна подивитися на сайті Міністерства Фінансів (в розділі «Борг» та підрозділі «ОВДП»).

Як проходить купівля та виплати по паперах.

Після вибору торговця та депозитарію, необхідно одноразово відкрити всю необхідну інфраструктуру для подальшої роботи з ОВДП, а також іншими цінними паперами.

  1. Фізичній особі потрібно одноразово пройти з торговцем і депозитарієм процедуру ідентифікації та верифікації.
  2. Потім відкривається рахунок в цінних паперах (ЦП) у депозитарній установі (найчастіше нею виступає сам торговець, маючи необхідну ліцензію).
  3. Підписується брокерський договір з торговцем ЦП.
  4. Торговець самостійно реєструє подальшу інфраструктуру для роботи. В основному, угоди укладаються на фондових біржах.
  5. Клієнт визначається із сумою та терміном інвестиції, дає брокеру заявку на купівлю обраного паперу.
  6. Після закінчення терміну дії паперу або отримання доходу, грошові кошти повертаються на банківський рахунок клієнта або реінвестуються в нові папери.

Які гарантії щодо повернення коштів та ставки.

ОВДП відноситься до низькоризикових видів інвестування, так як це, повторюся, 100% зобов'язання держави по виплатах. Крім того, в порівнянні з депозитами вони вигідні по дохідності. Наприклад, гривневі ОВДП в середньому приносять 18-19% на зараз, в той час як середня ставка за гривневими депозитами становить трохи більше 15,3%. За валютними ОВДП ставки — 5% -7,5% в доларах та 3,5% -4,6% в євро, а за депозитами — 3,6% в доларах та 2,2% в євро.

Також, важливо зазначити, що при довгострокових інвестиціях, скажімо на п'ять років, ставка ОВДП фіксується на тому рівні, на якому ви їх придбали, в той час як депозити на такий термін неможливо розмістити (максимально до 2х років), а при пролонгації — ви отримуєте нову процентну ставку.

Як достроково продати ОВДП.

Якщо ж вам необхідно достроково вийти з інвестиції, подається заявка брокеру на продаж паперу. Висока ліквідність ОВДП дозволяє продати її день в день. Це відбувається в такій черговості:

  1. Клієнт подає заявку на продаж ЦП.
  2. Найчастіше торговець продає папери в цей же день.
  3. грошові кошти, отримані від продажу ЦП, відправляються на грошовий рахунок клієнта або реінвестується в нові папери.

Яка мінімальна сума купівлі облігацій.

Інвестувати в ОВДП можна будь-яку суму, кратну номіналу однієї облігації — від 1 тисячі гривень, доларів США або євро. Але, враховуючи, що за угодою є витрати, раціональна сума інвестування стартує від 30-50 000 гривень або 30-50 000 в доларах/євро — при інвестуванні у валютні ОВДП. Нижче я наведу розрахунок, як витрати будуть впливати на фінальну дохідність ОВДП в залежності від суми.

Які витрати виникнуть у роботі з ОВДП.

Останнім часом це найбільш обговорюване питання, яке активно піднімається в розмовах на тему «чи варто інвестувати в ОВДП». Основна дискусійна теза — витрати за операціями можуть «з'їсти» левову частку дохідності.

Давайте розбиратися. Купівля ОВДП включає в себе три основні комісії:

  1. Торговцю — за угоду.
  2. Депозитарію — за зберігання паперів.
  3. Банку — за перерахування або зарахування коштів на грошовий рахунок.

Брокер (торговець) бере одноразову комісію за угоду, зберігач — за обслуговування рахунку в цінних паперах, а банк — за проведення грошових операцій. На практиці, якщо брокером та депозитарною установою виступає банк, комісії будуть значно вищими, ніж у брокерів небанківського сектора — інвестиційних компаній. Тому діапазон комісій дійсно досить широкий — від 200 грн, як у ICU, до пари тисяч, як у деяких банків. Але чим більше затребуваним стає даний вид інвестування, тим більше учасників ринку готові пропонувати клієнтам більш низькі комісії.

Як витрати вплинуть на кінцеву дохідність ОВДП.

Середні витрати за угодами з ОВДП в будь-якому випадку будуть «з'їдати» набагато менше дохідності ніж податки, які утримуються за депозитами.

Нижче розрахунок, як витрати — в середньому по ринку 700 грн за операцію + військовий збір 1,5% — вплинуть на кінцеву річну дохідність ОВДП в порівнянні з депозитом, з якого утримується податок на доходи фізосіб 18% + військовий збір 1.5%.

Вигода при інвестуванні в ОВДП очевидна. Чим більша сума вкладу — тим менше витрати впливають на дохідність. При рівних рівнях дохідності ОВДП та депозиту, перші на 2% більше дохідні через відсутність податку на доходи фізосіб. А при реальних ставках ОВДП — в середньому 18%, депозитів — 16%, облігації перевищують дохідність депозитів більш ніж на 3,4%.

Які основні переваги в роботі з ОВДП.

  1. 100% зобов'язання держави по виплатах.
  2. Висока дохідність при мінімальних рівнях ризику
  3. Відсутність податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в розмірі 18%.
  4. Висока ліквідність ОВДП дозволяє продавати і купувати облігації на вторинному ринку в будь-який момент.
  5. Можливість отримання додаткового доходу при продажу, в разі зниження рівнів дохідності на ринку.
  6. Гарантія стабільного доходу на довший період (до 5 років).
  7. При виплатах всі власники паперів рівні: фізичні, юридичні особи, резиденти та нерезиденти.

Джерело: Мінфін

Просмотров: 7778, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Коментарі - 28

+
+25
BEZE
BEZE
10 вересня 2019, 9:12
#
Відсотки вже не ті але в цілому достойно.
+
+15
bonv
bonv
10 вересня 2019, 21:25
#
Дякую. Важливо дати відповіді на запитання, що це таке і з чим їдять:)
+
+15
BEZE
BEZE
12 вересня 2019, 17:41
#
Спекуляторне знаряддя;)
+
+84
bonv
bonv
16 вересня 2019, 15:33
#
Дохлый осел (перевод с английского)
Мойша купил за сто долларов осла у старого крестьянина. Крестьянин должен был привести ему осла на следующий день. Крестьянин пришел, как договаривались, но без осла.
- Простите, но осел подох.
- Ну, тогда верните мои $100.
- Не могу, я уже их потратил.
- Хорошо, тогда просто оставьте мне осла.
- Но что вы будете с ним делать? - спросил старик.
- Я разыграю его в лотерею.
- Но вы не можете разыграть в лотерею ДОХЛОГО осла!!!
- Могу, поверьте. Я просто никому не скажу, что он дохлый.
Месяцем позже крестьянин встретил Мойшу:
- Что случилось с тем дохлым ослом?
- Я разыграл его, как и говорил. Я продал пятьсот лотерейных билетов по два доллара за штуку и в результате получил $898 прибыли.
- И, что, никто не протестовал???
- Только один парень. Тот, который выиграл осла. Он очень рассердился... ну, так я просто вернул ему его два доллара.
Мораль: маркетинг - это альфа и омега.
+
0
Vlad UKR
Vlad UKR
19 квітня 2023, 12:04
#
А чому тиша повна за Фінмоніторінг та доказову базу походження коштів! Дивіться щоб не остатися з 0 з заблокованими рахунками. Зара така практика, нема походження, нема повернення коштів. Така політика країни, гроші приймають но не віддають згодом. Досі чекаю виплати по Дельта Банку 4 черга ) Ще й фін моніторінг додали ) Скоро буде треба доказати перевод с карти на карту де взяв гроші…
+
0
PAVLO2
PAVLO2
10 вересня 2019, 14:32
#
« в середньому по ринку 700 грн за операцію » тільки одну операцію потрібно робити, що це за операція\ї?
+
+15
bonv
bonv
10 вересня 2019, 16:22
#
1.Торговцю — за угоду. (одноразова комісія)
2.Депозитарію — за зберігання паперів. (обслуговування рахунків)
3.Банку — за перерахування або зарахування коштів на грошовий рахунок. (за проведення грошових операцій)

+
0
PAVLO2
PAVLO2
11 вересня 2019, 18:51
#
« в середньому по ринку 700 грн за операцію » , це ви мали на увазі 3.Банку за операції платити, їх як мінімум 2 має бути перерахування і зарахування.

правильно зрозумів?
+
+15
bonv
bonv
11 вересня 2019, 21:17
#
Подивіться таблицю ОВДП порівняння тарифів. Ціни трохи виросли з 2018 року:)
https://simeinyi-budzhet.ua/investments/%d0%be%d0%b2%d0%b4%d0%bf-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%83%d1%82%d0%b8%d1%85-%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%96%d0%b2%d0%bd%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b8/
+
+15
bonv
bonv
11 вересня 2019, 21:36
#
Комиссии: за сделку купли/продажи — 200 гривен; за открытие счёта в ЦБ — 0 гривен; за хранение ЦБ в депозитарии — 0 гривен; за погашение гривневых ЦБ — 0 гривен; за погашение валютных ЦБ — 25 дол. США (не зависимо от объёма).
https://minfin.com.ua/bonus/72-ovgz-icu/
+
+14
PAVLO2
PAVLO2
12 вересня 2019, 14:36
#
Ви купляли собі облігації?
+
+15
bonv
bonv
12 вересня 2019, 14:58
#
В экспертном сообществе многие полагают, что снижение ставки Федеральной резервной системы США положительно отразится на позициях биткоина.
 Если американский регулятор снизит учетную ставку, то доходность активов, обеспеченных долларом, также уменьшится.
В этой ситуации инвесторы станут искать альтернативные направления для капиталовложений, считает эксперт. Такими направлениями могут стать криптовалюты и драгоценные металлы.
+
+36
bonv
bonv
12 вересня 2019, 14:59
#
Золото з початку року здорожчало на 25%
Біток більше 200%
+
+21
PAVLO2
PAVLO2
12 вересня 2019, 15:49
#
Золото в договстроковій(25-40.. років)інвестиції завжди вигідне. навіть якщо в діапазоні 10 років по найдорожчій ціні купити. Золото десь на 1000 думаю, що треба брати

А от біток ризиковий, мені здається менш ризикові кріпти від фейсбука і телеграма(вони хоч чимось підкріплені), як на мене. 

ви Укр. облігацій не купували, правильно вас зрозумів?
+
+15
BEZE
BEZE
13 вересня 2019, 13:42
#
Гроші люблять тишу. Особливо великі;)
+
+15
greenozon
greenozon
10 вересня 2019, 20:44
#
>> Наприклад, гривневі ОВДП в середньому приносять 18-19% на зараз
на жаль вже впали,
в ICU max  16 гривня, 5 долар

>>в той час як депозити на такий термін неможливо розмістити (максимально до 2х років)
є купа пропозицій по 3, 5 і навіть 10 років депозиту
+
+15
bonv
bonv
10 вересня 2019, 21:14
#
Дякую за оновлену інформацію по первинних ОВДП. Дійсно так. Практично вже навіть менше 16% є  але при цьому і депозитні відсотки  теж  впали. 
На вторинці ще 17% +/- є..
+
+15
bonv
bonv
11 вересня 2019, 11:46
#
Многие представители молодого поколения или так называемые миллениалы готовы вложиться в биткоин и другие криптовалюты в случае обострения ситуации в экономике.
Около 40% молодых людей в США заявили, что купят цифровую валюту, если американская экономика вступит в стадию рецессии.
Почти 60% опрошенных считают, что риски перехода экономики в рецессию очень высоки. В этой ситуации самым оптимальным вариантом будут капиталовложения в альтернативные активы, включая криптовалюту, сырьевые товары и недвижимость.
40% молодых респондентов выбрали в качестве направления для инвестиций только криптовалюту, и в первую очередь, биткоин. 38% участников опроса готовы вложиться в сырье. Около половины инвесторов колеблются между сырьевыми товарами, биткоином и недвижимостью.
Отметим, что граждане многих стран готовы покупать криптовалюту, если экономическая ситуация на их родине нестабильная и приводит к ослаблению национальной денежной единицы. Например, до 20% турецких инвесторов уже вложились в BTC и другие цифровые активы из-за опасения, что лира будет слабеть и дальше.
+
+15
BEZE
BEZE
12 вересня 2019, 17:43
#
Твори мистецтва, антикваріат
+
+30
vista1
vista1
18 вересня 2019, 8:39
#
Ювілейні монети
+
+15
bonv
bonv
18 вересня 2019, 9:39
#
Погоджуюсь. +15
+
0
dvded .
dvded .
5 жовтня 2019, 15:19
#
Подскажете статью по теме?
+
0
PAVLO2
PAVLO2
6 жовтня 2019, 0:07
#
Так, мені б теж це було дуже цікавим.
Зацікавився P2P типу як компанія AFA

Але як на мене, це дуже ризикові інвестиції у світі, не говорю вже про Україну.
до речі, що Ви домуєте на рахунок P2P компаній?
+
+15
bonv
bonv
29 жовтня 2019, 12:40
#
Процедура купівлі ОВДП для фізичних осіб 2019
https://finsee.com/%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BB%D1%8F-%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%BF/
+
0
PAVLO2
PAVLO2
30 жовтня 2019, 13:41
#
Дуже корисний ресур. Дякую)

ICU (Investment Capital Ukraine)  --має казково чудові комісії, але питання на скільки надійний це брокер)

по ОВДП зробив висновок, що потрбіно було входити в 15-16 році, точно не зараз)
+
0
greenozon
greenozon
24 грудня 2020, 20:45
#
ICU першим запропонував онлайн платформу для куплі-продажу бумаг
комісія — 10 грн за операцію (!!!)
гривня
по валюті більше, що зрозуміло…

і все
https://online.icu/tariffs/

хтось ще має подібні пропозиції на ринку?
Універ, ФФ, Кінто, хто ще?
+
0
PAVLO2
PAVLO2
24 грудня 2020, 21:53
#
Загон ще не закінчився)
+
0
greenozon
greenozon
19 вересня 2021, 11:35
#
ICU додала для інвесторів мобільний додаток
а також (!!!) нарешті! можливість віддаленого відкриття рахунку
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися