Для Ukrsibbank літо 2024 року запам’яталося відкриттям низки нових відділень у різних містах України, зокрема в Бердичеві та Полтаві. Розширення мережі відділень свідчить про довгострокову прихильність банку до України та відображає високий рівень довіри до процесу відновлення, який, за словами керівництва Ukrsibbank, йде повним ходом, попри багато очевидних перешкод, пов’язаних із російською агресією.
«Щодня українці відбудовують країну. У певному сенсі, відновлення розпочалося з самого початку вторгнення», — говорить головний виконавчий директор & регіональний менеджер BNP Paribas в Україні та голова правління Ukrsibbank Лоран Дюпуш у інтерв'ю для журнала Business Ukraine. Він застерігає від вичікувальної позиції щодо ведення бізнесу у країні, що обороняється, та закликає до більш прагматичного, але проактивного підходу. «Я переконаний, що найкращий підхід — це прийняти сьогоднішні умови воєнного часу. Сподіваюся, це буде недовго. На перший погляд, це може здатися не надто позитивним, але це дозволяє бізнесу розробляти практичні плани, замість, щоб сидіти і чекати кращого моменту. Маючи чітке бачення, вони можуть визначити пріоритети і рухатися вперед».
Озираючись на досвід Ukrsibbank протягом перших двох із половиною років повномасштабного російського вторгнення, пан Дюпуш виокремлює два чіткі етапи: початковий період, коли головним пріоритетом був захист співробітників банку та підтримка основних послуг для двох мільйонів клієнтів, і останній рік, який відзначився збільшенням кредитного портфелю на тлі поступового покращення бізнес-клімату та зростанням інтересу до фінансування. Він з гордістю згадує, як банку вдалося провести виплати заробітних плат більш ніж семистам тисячам співробітників корпоративних клієнтів у буремні перші дні вторгнення, і описує цей унікальний досвід як щось на кшталт найвищого стрес-тесту. «Ми продемонстрували, що ми є надійним банком з неймовірною командою та сильною бізнес-моделлю», — каже він.
Умови воєнного часу продовжують створювати нові виклики. Починаючи з першої зими війни і особливо влітку 2024 року, Ukrsibbank був змушений адаптуватися до нової реальності постійних відключень електроенергії. Банк відреагував на це, придбавши понад 260 дизель-генераторів для забезпечення електроенергією своїх понад двохсот відділень та понад семисот банкоматів по всій Україні. Для того, аби забезпечити максимальний зв’язок у вкрай непередбачуваному середовищі, банк також подбав про додаткові супутникові лінії та телекомунікаційних канали зв’язку. Тим часом, пан Дюпуш підтверджує, що Ukrsibbank починаючи з 2022 року інвестує в середньому тридцять мільйонів євро щорічно в покращення ІТ-потенціалу та посилення кібербезпеки. «Ми прагнемо залишатися гнучкими та реагувати на потреби наших клієнтів», — каже пан Дюпуш.
Пан Дюпуш сповнений захоплення від того, що він називає надзвичайною стійкістю, яку продемонструвала українська бізнес-спільнота з лютого 2022 року, і схвально відгукується про адаптивність, яка дозволила багатьом компаніям пристосуватися до обставин, що швидко змінюються. Він вказує на успіх нового Чорноморського морського транспортного коридору як приклад української сміливості та винахідливості, а також підкреслює важливий внесок українського залізничного оператора «Укрзалізниці», який допомагає бізнесу долати логістичні виклики, створені російським вторгненням. Славетну стійкість України знову випробують в найближчі місяці, коли країна намагатиметься підготувати свою електромережу до довгого зимового сезону. Ukrsibbank також активно готується до холодного періоду і працює зі своїми клієнтами над скороченням енергоспоживання та нарощуванням виробничих потужностей.
Вторгнення росії спричинило руйнівний вплив на українську економіку, але пан Дюпуш відзначає низку позитивних тенденцій у бізнес-спільноті, які дають підстави для стриманого оптимізму. Хоча багато клієнтів Ukrsibbank спочатку зосередилися на підтримці певного рівня стабільності та безперервності своєї діяльності, зараз, за його словами, спостерігаються ознаки зростаючого апетиту до фінансування, оскільки компанії в усіх сегментах економіки прагнуть будувати та реінвестувати. «Протягом минулого року ми спостерігали зростання попиту на кредити. Після початкового шоку від вторгнення бізнес звик до нової реальності і знову замислюється про майбутнє. Як банк, ми поділяємо це бачення сьогоднішньої України як місця, де можна реалізовувати амбітні плани».
По мірі того, як економічне відновлення країни набирає обертів, багато чого залежатиме від здатності України залучати міжнародні інвестиції. Завдяки своєму глибокому знанню місцевого ринку та статусу одного з найбільших міжнародних банків, присутніх в Україні, пан Дюпуш впевнений, що Ukrsibbank може відігравати важливу роль у цьому процесі. З 2006 року мажоритарним акціонером банку є французький BNP Paribas, який присутній у 63-х країнах світу, створюючи широкі можливості для взаємодії з міжнародним інвестиційним співтовариством. «Я вірю, що ми можемо прискорити розвиток країни та слугувати містком для корпоративних інвестицій в Україну», — каже він.
Одним із ключових напрямків діяльності банку є поширення інформації про реалії життя в Україні серед колег BNP Paribas по всьому світу. «Обмін актуальною інформацією є життєво важливим, оскільки ми працюємо над підвищенням обізнаності про Україну серед наших корпоративних банкірів та їхніх клієнтів», — пояснює пан Дюпуш. «Ми працюємо в Україні вже давно, але інші не були тут раніше і не завжди знають, що може запропонувати країна. Наш пріоритет — зробити так, щоб Україна залишалася в полі зору корпоративних клієнтів, тому дуже важливо, щоб люди мали доступ до експертної інформації».
Коли йдеться про інвестиції в Україну, пан Дюпуш переконаний, що знайомитися з країною потрібно особисто. Він заохочує колег та потенційних інвесторів відвідати Україну, якщо це можливо, і стверджує, що зацікавлені сторони повинні вже зараз шукати можливості та розвивати свої власні контакти в країні. «Ті, хто вважає за краще чекати, можуть зрештою виявити, що вже занадто пізно, — каже він. «Україна набагато ближча до решти Європи, ніж багато хто уявляє, і продемонструвала неймовірну силу. Економічне відновлення, яке ми зараз спостерігаємо, буде продовжувати прискорюватися, але час діяти вже зараз».