- Пакет акцій Samsung Electronics, що становить близько 5,25 млн одиниць, продали за $326 млн.
- Ціна продажу склала 84 100 он за одиницю, що на 0,47% нижче ціни закриття акцій Samsung Electronics у понеділок.
- США виділять Samsung грант у розмірі $6,6 млрд для розширення виробництва напівпровідникових чипів у США.
Пакет акцій Samsung Electronics, що становить близько 5,25 мільйона одиниць, оцінили в 441 мільярд корейських вон ($326 млн).
Оцінка вартості пакета акцій склала 84 100 геть за одиницю, що на 0,47% нижче за ціну закриття акцій Samsung Electronics у понеділок, 84 500.
Чому відбулися продажі?
ЗМІ повідомляють, що акції, включені до пакету, були продані Лі Бу Джин, сестрою голови Samsung Electronics Джея Лі.
Ця угода є другою за останні кілька місяців. У січні 2024 року Лі Бу Джин, її мати і сестра вже продали 0,5% акцій Samsung Electronics на суму 2,17 трильйона (1,6 мільярда доларів США). Метою цього продажу було зібрати кошти для оплати на виплат податку на спадок, який обчислюється в мільярдах доларів, після смерті патріарха Samsung Лі Гон Хі в 2020 році.
США виділять Samsung субсидію у розмірі до $6,6 млрд.
Тим часом, у рамках стратегії щодо нарощування виробництва напівпровідникових чіпів на території США, американський уряд має намір надати південнокорейській компанії Samsung грант у розмірі понад $6 млрд.
Ця субсидія буде спрямована на фінансування будівництва чотирьох об'єктів у місті Тейлор, штат Техас. До них увійде завод з виробництва мікросхем вартістю $17 млрд, про плани будівництва якого Samsung заявляла в 2021 році, а також ще один завод, сучасне підприємство з упаковки чіпів та центр досліджень та розробок.
Заплановане виділення гранту Samsung стане третім за величиною у рамках програми підтримки виробництва напівпровідникових чіпів у США. Раніше, у понеділок, $6,6 млрд було виділено тайванській компанії TSMC, яка у відповідь на це погодилася розширити свої інвестиції на $25 млрд, довівши їх до $65 млрд і до 2030 року побудувати третій завод в Аризоні.
Очікується, що оголошення про грант Samsung стане завершальним етапом у низці великих субсидій, спрямованих на розвиток галузі чіпів та науки в США. Метою цих інвестицій є розширення внутрішнього виробництва напівпровідників та залучення капіталу, який міг би бути використаний для будівництва заводів у Китаї та інших країнах регіону.
За матеріалами ParadeTrade