►Читайтетелеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
За даними аналітиків, в середньому у світі ціни зросли на 7,4% у річному вираженні у місцевій валюті. Водночас темпи інфляції сповільнилися з 8,1%. Утім, інфляція все ще залишається значно вищою за показники у 2017−2021 роках.
Зазначається, що Сінгапур не є новачком у топі найдорожчих міст, він очолює рейтинг вд’вяте за останні 11 років.
Водночас Цюріх підстрибнув одразу на п’ять сходинок у порівнянні з минулий роком. Цьому сприяли сильний швейцарський франк, а також високі ціни на харчі, товари для дому та відпочинку.
Трійку лідерів замикає Нью-Йорк, який минулого року ділив перше місце із Сінгапуром.
Західноєвропейські міста, включно з Копенгагеном, Дубліном і Віднем, займають близько половини перших 20 місць. Зростання цін — одна з причин.
Інша полягає в тому, що Європейський центральний банк підвищував процентні ставки шість разів у 2023 році, щоб приборкати інфляцію. Це призвело до підвищення курсу євро на 7% щодо долара.
Найбільше в рейтингу впали Москва та Санкт-Петербург, які опустилися на 105 позицій до 142-го та на 74 позиції до 147-го місця відповідно. Причиною став обвал рубля внаслідок санкцій та високий рівень військових втрат.
Найдорожчі 10 міст у світі
- Цюрих та Сінгапур;
- Женева;
- Нью-Йорк;
- Гонконг;
- Лос-Анджелес;
- Париж;
- Тель-Авів;
- Копенгаген;
- Сан-Франциско.
Варто зазначити, що при складанні списку найдорожчих у світі міст аналітики порівнюють понад 400 цін на більше ніж 200 продуктів та послуг у 173 містах світу.
EIU також досліджує різні підприємства, щоб зрозуміти, наскільки сильно коливалися ціни за останній рік.