Беззаконня Альфабанку

Roman1425 10 сентября 2019, 17:52
Добрий день.
Хочу поділитись своїми враженнями про цей «банк», якщо його можна таким вважати.
Причина мого звернення сюди – це повне свавілля Альфа-банку, з яким не можливо вести нормальний діалог. На кожне питання потрібно направляти письмове звернення, ціна якого 150 гривень за відповідь плюс витрати на дорогу в сумі 80 гривень і того 230 гривень.
Розкажу історію свого кредиту. Кредит я брав в іншому банку, в якому в мене не було простроченої заборгованості і погашення йшло згідно графіку. Але після рейдерської атаки на банк і приходу нових РОСІЙСЬКИХ власників, кредити фізичних осіб перестали їх цікавити. Це була не їх політика. Тому без будь-якого попередження як клієнтів так і поручителів кредити були винесені на рахунок проблемної заборгованості і за безцінь (достовірна інформація) продані Альфа-банку. Спочатку я пробував щось доказувати, але все це було марною справою. В лютому 2015 року Альфа-банк звернувся до суду з позовом станом на 01.01.2015 року про стягнення з мене ВСІЄЇ заборгованості, яка складала 299342 грн. 64 коп., а саме кредит 250385 грн, відсотки 39374грн. 66 коп., пеня 10390грн. 62 коп. (ЗАГАЛЬНА СУМА НЕ СХОДИТЬСЯ). Тому рішенням суду від 31 серпня 2016 року було призначено до сплати:
Кредит 250385грн, відсотки 39374грн. 66 коп, пеня 9582грн. 98 коп.
Признаю відверто що єдиним позитивним рішенням суду було те що він врахував моє прохання і фінансове становище і розтермінував мені сплату на 36 місяців.
26.07.2019р. я заплатив останню суму в розмірі 10 000грн. І того моя сума сплати склала 300 000грн. (трохи помилився і переплатив). Після мого третього звернення до банку про те щоб видали мені довідку про відсутність заборгованості і документи на заставне майно, в зв`язку з погашенням кредиту мене просто ошарашили! Видали довідку про те що заборгованість на сьогодні складає 236 417грн. 58коп.:
тіло кредиту 2 980грн.,
відсотки 2 410грн, 50коп
пеня 92 392грн, 08коп.
І плюс 141 615грн. І того: 2980+2410,50+92392,08 = 97782,58. А при чому тут 236 417грн. 58 коп???
Виявляється в мене ще крім цього залишок кредиту складає: 141 615грн.
і звичайно що про звільнення заставного майна мова не йде…
Виясняється що вони наплювали на рішення суду і розпорядились моїми коштами так як захотіли, а саме:
тіло кредиту не 250 385грн, а 113 385грн,
відсотки не 39 374грн. 66коп, а 159 351грн, 05 коп,
пеня не 9 582грн. 98коп, а 45 678грн, 95 коп.
Як дальше діяти. Прошу поради в компетентних людей і буду вдячний за будь-яку пораду.
Дякую за увагу.
12 сентября 2019, 17:04
Roman1425, доброго дня. АТ «Альфа-Банк» цінує своїх клієнтів, та в кожному конкретному випадку обирає індивідуальний підхід до вирішення будь-яких спірних ситуацій, що виникають у відносинах з клієнтами банку, в тому числі якщо такі відносини виникли на підставі правочинів право вимоги за якими виникло у порядку правонаступництва (цесії, факторингу, тощо).
У даному випадку, умовами Кредитного договору та додаткових до нього угод, передбачено нарахування процентів за строкове користування кредитними коштами за вказаною в пункті 2.2. процентною ставкою.
Також пунктом 6.5 Договору передбачено нарахування процентів за неправомірне (понад передбачені договором строки) користування кредитними коштами за іншою (збільшеною) процентною ставкою, відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України.
Одночасно за порушення взятих на себе зобов’язань, умовами договору передбачено нарахування штрафних санкцій (штрафу та пені).
Таким чином, після направлення вимоги про погашення заборгованості достроково, на всю суму заборгованості за Кредитом нараховуються збільшені відсотки (плата за неправомірне користування кредитними коштами), що відповідає правовій позиції Великої Палати Верховного суду.
В той же час, черговість зарахування коштів на погашення заборгованості за Кредитним договором передбачений пунктом 3.8 Договору. На даний час Договір між сторонами не розірвано, його положення в судовому порядку не скасовані, а тому є обов’язковими для його сторін.
У випадку якщо Клієнт вважає, що зарахування коштів на погашення заборгованості відбувається з порушенням умов Договору або Закону, то він вправі звертатись до Банку як в письмовому порядку, так і шляхом проведення переговорів з відповідним менеджером по роботі з проблемною заборгованістю, або ж до суду, якщо сторони не змогли вирішити питання в позасудовому порядку.

Владимир  КОВАЛЬЧУК
Владимир КОВАЛЬЧУК
10 сентября 2019, 18:05
Не обовязково писати грн коп, достатньо просто сумму через кому/точку і грн.
10 сентября 2019, 18:30
Дякую за пораду )
Dremcat
Dremcat
10 сентября 2019, 19:54
Ви можете подати позов до суду із проханням звільнити заставне майно. Друге, витребувати у банка усі розрахунки на підставі яких був укладений договір.Краще це зробити у супроводі профільного юриста. Цілком можливо що Альфа банк буде винен Вам повернути переплачені кошти.
10 сентября 2019, 23:21
Дякую.
sanch ☺
sanch ☺
10 сентября 2019, 19:59
«письмове звернення, ціна якого 150 гривень» около 30 грн. за отправку письма с уведомлением о вручении и описью, срок ответа до 30 к.д. (по требованию - 15 к.д.) + до 7 на доставку.
Совет - не терять время, а обратиться к юристу.
10 сентября 2019, 23:21
Спасибо.
Sense Bank
Sense Bank
11 сентября 2019, 10:30
Roman1425, доброго дня. Питання в роботі. Відпишусь.

Курс валют в Сенс Банке

Курс валют в Сенс Банке