uainvestor
Зарегистрирован:
22 сентября 2011

Последний раз был на сайте:
25 мая 2020 в 15:23
Сергей Ждан — Откуда деньги растут
Блог «Пенсионный капитал»: http://pensioneriya.blogspot.com/
12 сентября 2015, 17:44

НПФ для багатих.

Бідну людину, НПФ, можливо, не зробить багатою, але врятувати її від бідності у пенсійному віці, він здетен. Людина небідна – то інша справа.

У людей фінансово грамотних, обізнаних на різноманітних інвестиційних інструментах, нерідко складається враження, що НПФ – то не панська справа, а штучна рятівна соломинка для «бідних і дурних». Можливо, вони і праві. Не стану сперечатись, а просто розповім, чому, не вважаючи себе ні бідним, ні дурним, я використовую НПФ у своїй фінансовій діяльності.

1. Мої пенсійні внески складаються у грошові потоки. Рахуючи їх потоками енергії, я очікую від них утворення вторинних грошових потоків у зворотному напрямку. Це не фантазії, а наслідок використання фізичного принципу енергоінформаційної пари. Хто забув фізику, може дещо освіжити свої шкільні знання: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/03/blog-post_15.html. Наразі я не маю чіткої відповідності причин і наслідків, але те, що маю, мене тішить і надихає на подальші експерименти в цьому напрямку. Крім НПФ, я використовую для подібних експериментів банківські депозити з правом поповнення, а також деякі не фінансові інструменти.

2. Свого часу, я не зрозумів суті листа відомого американського письменника Дейла Карнегі до свого страхового агента: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/09/blog-post.html. Відповідь на питання «Чому?» дуже проста: на той час я ще не зазнав суттєвих фінансових втрат. Саме втрати дозволили мені одержати важливий досвід, щоб стати у фінансах більш розважливим і поміркованим. Це не означає, що я більше не ризикую, але це означає, що я вже не ризикую значними для себе сумами, бо завжди маю і нарощую консервативні активи на кшталт накопичувального страхування життя та недержавних пенсійних фондів.

3. НПФ для мене, є своєрідною подушкою безпеки; чого б не трапилось у моєму житті, вони залишаться останнім фінансовим резервом. Наразі, я свідомий того, що навіть в найскрутніших фінансових обставинах (крім проблем зі здоров’ям), не зможу використати пенсійні активи миттєво і матиму достатньо часу ( не менше 2 місяців) для пошуку інших шляхів виходу з кризової ситуації.

4. Чесно кажучи, я не планую використовувати пенсійні накопичення з НПФ в якості джерела другої, власної пенсії, хоча саме такою є їх мета. Вона, дійсно, — для бідних. Забезпечувати свій пенсійний вік я розраховую іншим чином. Пенсійні ж активи, я планую передати нащадкам у якості сімейного капіталу – не для проїдання, а для подальшого нарощування. Форму самої передачі я визначу дещо пізніше, поки що це питання не на часі.

5. Моя дружина не має мого хисту до фінансових справ і навряд чи зможе самостійно упоратись з різноманітними фінансовими активами, за виключенням НПФ. В НПФ все просто, прозоро і пасивно. Саме тому, її пенсійні рахунки значно перевищують мої власні. За допомогою НПФ, я захищаю її пенсійне майбутнє на випадок втрати моєї допомоги.

6. Аби у дітей не було спокуси витратити сімейний капітал на споживання, я готую для них спадщину у вигляді тих-таки пенсійних накопичень в НПФ: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/06/blog-post_28.html. Скористатись ними у дорослому, але юному (за пенсійними мірками) віці, вони не зможуть, але тили будуть мати захищеними.

7. Сфера НПФ є певним джерелом мого власного натхнення, зростання, розвитку у багатьох напрямках. Тож я кревно зацікавлений у її подальшій розбудові. Тут я знаходжу приємності і до душі, і до свідомості, і до кишені. Працює просте правило: чим більше учасників і коштів буде обертатись в системі НПФ, тим більше у ній з’явиться нових можливостей, тим більш прибутковою вона стане. А це, в свою чергу, позитивно вплине на економіку держави. Так колективізм (патріотизм) діалектично і гармонійно поєднується з індивідуалізмом.

Що моє, те моє. У інших не дурних і не бідних людей може бути своя мотивація до інвестицій у НПФ. Або не бути, — це теж цілком прийнятна ситуація. Гірше, коли можливості є, але ми їх не бачимо.

Після попереднього матеріалу «Питання фінансовому експерту № 46. НПФ для бідних»; http://pensioneriya.blogspot.com/2015/09/46.html, захотілось написати «НПФ для багатих». Після нього з’явилась задумка наступної статті «НПФ для щасливих». Дочекайтесь.

Просмотров: 775, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 8

+
+15
ballistic
ballistic
14 сентября 2015, 10:41
#
Ідея для активу, що можна передати онукам — золото — в довгостроковій перспективі має великий потенціал для росту.
+
0
Сергей Ждан
Сергей Ждан
15 сентября 2015, 15:37
#
Я дещо скептично ставлюсь до такої ідеї. На чому вона у вас базується?
+
0
ballistic
ballistic
15 сентября 2015, 19:13
#
Деякі факти про фізічне золото:
— унікальний ресурс
— реальний ресурс, а не віртуальній
— не тількі інвестиційний, але промисловий та ювелірний попит
— ювелірний сенс володіння
— захіст від знецінення навіть у випадку великих катаклізмів
графік
— запаси обмежені, попит буде зростати
— зараз ціна близька до дна
==> в далекій перспективі надування величезної але стійкої бульки (стеля необмежена)

Тому вважаю пораду «5-10% довгих активів тримати в золоті» розумною.
+
0
Сергей Ждан
Сергей Ждан
15 сентября 2015, 19:50
#
Про яку (порядок цифр) грошову суму (5-10%) йдеться, скільки на неї можна купити золота і в якому вигляді?
+
0
ballistic
ballistic
15 сентября 2015, 21:07
#
На мій погляд сенс є навіть для невеликих заощаджень.
Для зовсім малих сум більше сенсу буде в придбанні ювелірних виробів.
+
0
Сергей Ждан
Сергей Ждан
15 сентября 2015, 21:36
#
Якось непереконливо.
1. Унікальність золота, на мій погляд, перебільшена Є більш унікальні речі.
2. Реальних активів вистачає і без золота. Будя-яка сировина реальна.
3. На будь-які товари є попит.
4. Безліч сплавів, що в ювелірці виглядають не гірше.
5. У великих катаклізмах скоріше буде цінуватись їжа, зброя, паливо, ліки.
6. І синтезувати можуть, і запаси знайти, і замінити іншими речовинами.
7. Цього ніхто не знає.
8. Спекулятивна складова в ціні надто велика.

А спред між цінами купівлі і продажу, а різниця між ювелівним і ломбардним золотом, інвестиційною і реальною ціною?

Ні, на мій погляд проблем більше, ніж зиску.
+
0
ballistic
ballistic
15 сентября 2015, 22:17
#
«6. І синтезувати можуть, і запаси знайти, і замінити іншими речовинами»
— в тому й справа, що з цим проблема, і тут великий об"єктивний потенціал росту на фоні якого спред 5-10% буде непомітнім.
+
0
Сергей Ждан
Сергей Ждан
15 сентября 2015, 22:54
#
Будь-яка проблема рано чи пізно вирішується.
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 
Реклама