Минфин - Курсы валют Украины

Установить
silvershadow
silvershadow
Зарегистрирован:
16 января 2019

Последний раз был на сайте:
13 марта 2023 в 21:32
Подписчики (38):
044blog
044blog
36 лет, Киев
viktory2001
viktory2001
18 лет
987
987
uliymua
uliymua
romava
romava
AlexZag
AlexZag
Alice
Alice
24 года
toles
toles
dmytro21
dmytro21
LETOS85
LETOS85
38 лет
42476483
Yurii Hrechka
Orhidea
Orhidea
все подписчики
15 марта 2019, 13:59

Національний банк зберіг облікову ставку незмінною на рівні 18% річних

Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку на рівні 18,0% річних. Жорсткі монетарні умови залишаються важливою передумовою для подальшого поступового сповільнення інфляції до цілі 5% у 2020 році.

У перші місяці 2019 року інфляція продовжувала уповільнюватися, фактичнодотримуючись траєкторії, яку Національний банк прогнозував в Інфляційному звіті (січень 2019 року). На кінець лютого вона знизилася до 8,8%, базова інфляція – до 7,8% у річному вимірі. Це свідчить, що фундаментальний інфляційний тиск, як і очікувалося, послаблюється.

Уповільненню інфляції сприяла жорстка монетарна політикаНаціонального банку. Зокрема, вона стала однією з причин зміцнення курсу гривні. У свою чергу, зміцнення курсу позначилося на цінах імпортованих товарів і товарів зі значною імпортною складовою.

Крім того, послідовність монетарної політики, спрямованої на зниження інфляції, разом із ситуацією на валютному ринку сприяли поступовому покращенню інфляційних очікувань. Це призводить до підвищення процентних ставок у реальному вимірі[*] і відповідно забезпечує жорсткі монетарні умови, необхідні для зниження інфляції.

Згідно із січневим прогнозом інфляція знизиться до 6,3% у 2019 року і повернеться до цільового діапазону 5% +/- 1 в.п. на початку наступного року.

Цей прогноз є актуальним навіть з урахуванням появи нової інформації з часу попереднього засідання Правління з монетарної політики.

З одного боку, на найближчі місяці заплановані підвищення соціальних виплат і монетизація субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Хоча ефекти цих окремих факторів є незначними, сукупно їх вплив може бути відчутним, якщо відіб’ється на інфляційних очікуваннях в умовах посилення невизначеності в рік подвійних виборів.

З іншого боку, суттєвіше зміцнення обмінного курсу гривні, ніж закладено в поточний прогноз, навпаки сприяє уповільненню інфляції.

Разом з тим ризики для зниження інфляції, про які Національний банк зазначав у січневому макроекономічному прогнозі, також зберігаються.

Виходячи з необхідності стійкого зниження інфляції до цілі та оцінки ризиків, які можуть стати цьому на заваді, Правління Національного банку вирішило залишити облікову ставку на рівні 18,0%.

Водночас, залишаючи облікову ставку без змін, Правління Національного банку бачить можливості для її зниження в подальшому. Строки переходу до циклу зниження облікової ставки будуть залежати від того, наскільки стійким буде послаблення інфляційних ризиків та покращення інфляційних очікувань. При цьому подальша динаміка облікової ставки буде базуватися на оновленому макроекономічному прогнозі Національного банку, який буде оприлюднено у квітні.

Збереження облікової ставки на рівні 18,0% затверджене Рішенням Правління Національного банку України від 14 березня 2019 року № 199-рш «Про розмір облікової ставки».

Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики, яка передувала ухваленню Правлінням цього рішення, буде оприлюднено 25 березня 2019 року.

Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 25 квітня 2019 року відповідно дозатвердженого графіка.

Просмотров: 190, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 1

+
+30
silvershadow
silvershadow
15 марта 2019, 14:10
#
Вероятно, не всё благополучно в Датском королевстве. Вернее «Все гнило в Датском королевстве» Выражение из трагедии Шекспира «Гамлет». Эти слова (в английском оригинале: Something is rotten in the stateof Denmark) произносит Марцелло, с тревогой наблюдающий появление тени короля и ее встречу с Гамлетом. Выражение это применяется, когда говорят о неблагополучном положении в каком-либо деле. Применительно к учетной ставке вызывает вопросы — почему «Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики, яка передувала ухваленню Правлінням цього рішення, буде оприлюднено 25 березня 2019 року.» Что такого секретного в этом голосовании?
Но гораздо больше вопросов к инфляции в Украине. Все мы знаем статистику — продажную девку капитализма. Вероятно, она первопричина. НБУ наверняка знает её истинные размеры. Мы же только ощущаем её по кошельку. И его размер явно не в пользу инфляции.
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться