lostapiv
Любомир Остапів Сімейний Бюджет
Зарегистрирован:
25 марта 2017

Последний раз был на сайте:
16 мая 2019 в 17:34
Любомир Остапів — Сімейний Бюджет  RSS блога
допомагаю українцям приймати розумні фінансові рішення завдяки соціальному проекту Сімейний Бюджет
22 ноября 2018, 18:07

ОФЖ Кешбек

31 жовтня в честь Всесвітнього дня заощаджень розпочали серію із 10 публікацій Less is More, тобто як відкладати більше а витрачати менше. Як результат рекомендацій річні заощадження сім`ї мають зрости до 20-40% від доходу без втрати якості життя!

Також важливо щоб цінний ресурс «Гроші» прибував не за рахунок іншого цінного ресурсу «Часу». Тому мова йтиме про корисні фінансові звички, або/та разову інвестицію часу в постійні заощадження.

Російською придумали абревіатуру ОФЖ (Осознанная Финансовая Жизнь), українською важко знайти аналог, мабуть його підкажуть читачі Сімейного Бюджету.

Приклад 1:

В Монобанку обрано категорію Продукти (3%), окрім того на картці Власний Рахунок Сільпо мінімум 1% від трат, а це основний супермаркет для родини.

Це 3% від продуктових закупок на все життя!

Приклад 2

Забронювати авіаквитки через Tickets.ua з допомогою OTP Travel card (2%), а отель через лінк LetyShops-Booking (3%), і оплатити тією ж карткою OTP Travel card (1%). Ще й тимчасово 50% на поїздки з Uber до і з аеропорту з промокодом VISAPREMIUMUA!

Любомир Остапів, засновник соціального проекту Сімейний Бюджет та партнер iPlan.ua

У мене як у фінансового радника багато карток, але звичайній українській родині я рекомендую не більше 2 банків одночасно))

ПриватБанк (Бонус+, Mastercards rewards, Mastercard більше)

Приватбанк був і є інноваційним банком, тому я активно користуюся картками і Приват24.

Бонус+ на жаль у незрозумілому стані. З однієї сторони багато малих бізнесменів пропонують 3%-5%. З іншої сторони приходять нерелевантні акційні пропозиції і реклама, наприклад недавно запропонували преміум аккаунт в Танках купити, в які я ніколи не грав. Накопичені бонуси витрачаю в Еко лавкі або Пузатій хаті.

Також картку Mastercard від Приватбанку легко зареєструвати в програмах rewards.pb.ua та bilshe.mastercard.ua. Один раз це зробити, і там потихеньку буде капати бонус. В першій програмі його можна витратити на подарунки та аксесуари для дому. А от друга недолуга, там знижки за бонуси. Єдиний її плюс для мене – купувати шанси на розіграш крутих подій та призів. Що я власне вкрай рідко роблю, не доходять руки.

Монобанк

Найкращий мобільний додаток в Україні і 2 категорії кешбеку на місяць. У цьому місяці в мене таксі 10% та кафе 3%. Дружині також ми завели картку, їй ми обрали продукти 2% та краса і здоровя 5%. Ви спочатку здивуєтесь, а потім зрадієте скільки грошей можна повертати на медицині і аптеках!

Потенціал сімейного кеш-беку (500+500) -19.5% = 805 гривень на місяць, але реалістично у нас 300-400 грн на місяць.

Головним мінусом Монобанку є його нездатність синхронізуватися з сервісами домашньої бухгалтерії через SaltEdge. Доводиться раз в місяць забивати цифри вручну місячними сумами по категоріям.

OTP Tickets Travel

Оскільки мені зручно купувати всі види квитків на Tickets.ua, то завів цю картку заради 2% кеш беку. Він правда частково зїдається щомісячною платою за обслуговування 20 грн. Ще є 2% на заправки, але для власника електромобіля не актуально. А от 1% на всі решта покупки використовую, коли купую різного роду хмарні онлайн сервіси.

Amazon Prime Rewards Visa Signature Card

До цієї картки я йшов більше року, прокачуючи свій кредитний рейтинг в США. 5%, воно того варте для любителя шопінгу на Амазоні!

LetyShops

До 5% AliExpress, до 4% Розетка, 3% Booking.

І щце без жодного напрягу, просто перейти по лінку.

Додам що я б задоволенням взяв би Mastercard картку щоб 2% на абсолютно всі покупки і спростив собі життя. Але серед дебетових карток не знайшов такого в Україні. А плодити кредитні ліміти не хочеться. Важко точно порахувати, але за рахунок всіх цих карток приблизно 2% від річних витрат вдається повернути.

Василь Матій, фінансовий радник.

Працюючи в банківській сфері близько п’яти років, постійно знайомився з картковими продуктами конкурентів. На даний момент активними є картки семи банків. Тривалий час користувався більшістю з них залежно від типу торговця, адже більшість банків пропонують кешбек на певні категорії розрахунків. Важко було знайти банківську картку, якою було би вигідно розраховуватися всюди. Але мені вдалося! Це платіжна картка Visa державного Укрексімбанку.

Оплачуючи даною карткою, Ви накопичуєте бонуси, які можете витрачати на подорожі, розваги та шопінг в улюблених магазинах! Розмір бонусу залежить від класу картки та становить від 2% по картці Visa Classic до 7% по Visa Infinite. Серед можливих варіантів обміну бонусів поповнення мобільного, оплата комунальних послуг, авіаквитки, пальне (WOG, OKKO) та велика кількість великих українських ретейлерів на будь-який смак (Алло, Комфі, Сільпо, Ашан, Фора, Ватсонс тощо). З Повним переліком можна ознайомитись тут. Бонуси не оподатковуються, податковим агентом виступає банк та самостійно перераховує податки. Для постійних клієнтів, які отримують в банку регулярні виплати, є можливість оформити кредитну карту з грейс періодом до 50 днів та відсотковою ставкою 2,5% в місяць.

Хотів би згадати про ще одну банківську картку. Це Кредитная карта «Card Blanche White» від Ідея банку. Кешбек пропозиції по кредитці Ідея банку не є надзвичайними, а саме3% на АЗС та в кафе / барах / ресторанах та 2% в продуктових магазинах та супермаркетах (максимальний розмір кешбеку за календарний місяць 500 грн -19,5%=402,50).

Але насправді цікавою особливістю даної картки є можливість безкоштовно користуватися кредитними коштами перші 92 дні з моменту оформлення (за умови розрахунку в торгово-сервісній мережі).Такий платіжний засіб дозволяє якісно пропланувати капітальні витрати та зберегти заощадження на депозитних рахунках. Дана картка також приймає участь в програмі Mastercard більше.

Просмотров: 1973, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 22

+
0
ballistic
ballistic
22 ноября 2018, 19:07
#
«В Монобанку обрано категорію Продукти (3%)»
— в Монобанку на продукти вже давно 2% кешбеку. Чи комусь досі 3% пропонують?

"Це 3% від продуктових закупок на все життя!"
— а ось тут в частині терміну дуже гучна заява.
Зараз світ дуже стрімко змінюється, тому не можна впевнено про те, що буде через 50 років.
Я особисто закладаю ризик зміни вже через 5 років.
+
+13
54022684
54022684
22 ноября 2018, 20:22
#
> В Монобанку обрано категорію Продукти (3%), окрім того на картці Власний Рахунок Сільпо мінімум 1% від трат, а це основний супермаркет для родини.
ТАС Б5 интереснее, получается 3% чистыми(2% от ТАС + 1% Сильпо власный рахунок). Пользуюсь сам таким. Кроме того, это высвобождает категорию кешбека на моно, то есть продукты есть в ТАС, так что в моно можно выбрать что-то другое. + в ТАС Б5 5% чистыми за комуналку и 1% чистыми на всё остальное.

> Хотів би згадати про ще одну банківську картку. Це Кредитная карта «Card Blanche White» від Ідея банку
Лучше Card Blanche Online — все покупки онлайн с кешбеком 5% грязными. Только получить там лимит unreal какой-то.

> Важко було знайти банківську картку, якою було би вигідно розраховуватися всюди. Але мені вдалося! Це платіжна картка Visa державного Укрексімбанку.
Хммм, поглядим

P.S 9 ноября случилось достаточно грустное событие — халявные рассрочки в альфе прикрыли, теперь чуть дешевле, чем в Моно. Чепуха, короче. Кто знает еще варианты таких рассрочек, как были в альфе? Про оплату частями в привате и моно в курсе, но желательно без привязки к торговцу.
+
+14
enshysh
enshysh
23 ноября 2018, 8:22
#
У ТАСа еще weekend карта есть, там по выходным 3% чистыми не зависимо от того где совершать покупки, плюс дополнительные плюшки от самих продавцов (сильпо, эпицентр, комфи, ОККО и т.д.) никто не отменял
По Б5 до конца года комунальные платежи и связь 5%, опять же чистыми
+
0
54022684
54022684
22 ноября 2018, 20:29
#
> Розмір бонусу залежить від класу картки та становить від 2% по картці Visa Classic до 7% по Visa Infinite. Серед можливих варіантів обміну бонусів поповнення мобільного, оплата комунальних послуг, авіаквитки, пальне (WOG, OKKO) та велика кількість великих українських ретейлерів на будь-який смак (Алло, Комфі, Сільпо, Ашан, Фора, Ватсонс тощо
Никаких Сильпо и Ашанов там не видно, фора разве что. Неликвидный(практически) там список партнеров, так что не о чем.
+
0
Surz
Surz
23 ноября 2018, 8:22
#
Есть там Сильпо и Анаш по 500грн сертификаты. Но вчера программу покращили и теперь кэшбэк не на все такой вкусный + пополнение без комиссии только налом.
Это если не учитывать, что для халявной карты с 3% надо занести депо на полгода в 100К+, для 5% — 500К+ или 100К+ и 1050грн за карту.
+
0
54022684
54022684
23 ноября 2018, 10:23
#
Перешел по ссылке из статьи, там в партнерах не было сильпо и ашана. Про дороговизну карты догадывался, но не увидел смысла копать эту тему дальше
+
0
54022684
54022684
22 ноября 2018, 21:02
#
Автор ничего не упомянл по cash2u в альфе, а также не раскрыл тему про «скрытый кеш-бек» за счет держания денег на депо, пока идет льготный период. Тут же можно упомянуть и про сервисы бесплатных p2p переводов(дабы удобно переводить деньги между различными банками), а также относительно дешевого(26% годовых, 72 коп за каждую тысячу в сутки) удлинителя льготного периода на крайний случай, чтобы не платить конские тарифы по какрточным долгам, как только выходишь из льготного периода
+
0
Surz
Surz
23 ноября 2018, 8:23
#
Что за удлинитель льготного периода?
+
+14
54022684
54022684
23 ноября 2018, 10:19
#
Суть следующая — допустим, есть карта моно с лимитом. В конце каждого месяца нужно погашать задолженность за предыдущий. Если погасить не всю задолженность, то начисляются большие проценты. Для удешевления ситуации можно открыть кредитку idea card blanche BLUE(24% годовых) или Альфа максимум Наличка(26% годовых — 72 коп за каждые 1000 грн в день). Снимаете наличку с кредитки(альфа или идея) в конце месяца и вносите ее на карту моно. Вуаля, в моно долг погашен проценты не спишутся, а у Вас будет около месяца, чтобы погасить долг на кредитке для нала. Это не бесплатно, но дешевле, чем если выйти за льготный период с непогашенной задолженностью и на следующий же день влететь на несколько сотен, а то и тысяч грн
+
+15
54022684
54022684
22 ноября 2018, 21:10
#
Пример как сэкономить 10-14% на ВСЕ товары, которые есть на Розетке до конца этого года — покупаете через grivasi/letyshops нужный товар с помощью card blanche online. Скидка grivasi(бессрочная акция) до 5%(минимум 1.25%, в зависимости от категории товара), скидка за покупку с мастеркард(до конца этого года) 5%, кешбек от идея банка 5% грязными(4% чистыми после налогов). Итого 5% + 4% + (от 1.25 до 5) = от 10.25% до 14%
+
0
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
23 ноября 2018, 16:25
#
«скидка за покупку с мастеркард(до конца этого года) 5%»
Это где такое?
+
0
54022684
54022684
23 ноября 2018, 16:43
#
Розетка. Хммм, пропала акция, странно. Или деактивировали пока скидки по черной пятнице. Не знаю точно, но буквально пару недель назад акция была и должна была быть до конца года. Видимо, конец года наступил :)
+
0
Yevhen Pavliuk
Yevhen Pavliuk
1 декабря 2018, 1:27
#
Практически всегда, когда мы ищем какой-то товар в Интернете, в Розетке он стоит дороже. Так что одним из фундаментальных способов сэкономить является простой анализ всех доступных вариантов и выбор наиболее подходящего.
+
+23
Gonza
Gonza
23 ноября 2018, 9:37
#
Т.е. покупаиелю сперва впаривают товар с огромной накруткой, а потом кидают 2-3% и мнят себя добродетелями?
+
0
54022684
54022684
23 ноября 2018, 10:22
#
А то. Скажите спасибо, что вообще можно эти несколько процентов накрутки сбить
+
+15
ramarren
ramarren
23 ноября 2018, 13:19
#
Есть способ экономить 100%: ничего не покупать!
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
23 ноября 2018, 10:40
#
Хорошая статья.

П.с. сегодня КЛО и после 21,00 WOG дают — 5 грн на литре.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
24 ноября 2018, 11:21
#
Любомир Остапів
«У мене як у фінансового радника багато карток,
але звичайній українській родині
я рекомендую не більше 2 банків одночасно »

Осталось озвучить эти два рекомендованных банка.
Можно даже несколько равноценных вариантов пар банков.

Не дайте сомнениям перерасти в ночные кошмары.
+
0
denismobil
denismobil
26 ноября 2018, 10:29
#
Честно признаюсь, мне лень заниматься кеш бек ради получения 300 грн в месяц
+
0
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
26 ноября 2018, 17:05
#
И такое бывает. Мне кажется все эти кэшбэки для задротов придумали, чтобы было чем занять себя.
И вообще зачем снимать, чтобы потом отдать? Что за муть?!
А если честно, то у меня по ходу фобия уже — если без кэшбэка покупаю (я это вслух сказал), то прям не по себе. И сплю плохо.
+
0
ballistic
ballistic
26 ноября 2018, 21:11
#
«300 грн в месяц»
— за рік набіжіть $130.
І це лише тому, що була обрана правильна картка для розрахунків.

«Честно признаюсь, мне лень»
— я знаю декількох ледачих, які заробляють відносно немало, але постійно влазять в кредити, бо це, як вони самі кажуть, їх «дисциплінує відкладати».
На мій аргумент, що купуючи за кредитні кошти виходить значна переплата, вони кажуть, що це «фігня» :)
+
+12
Yevhen Pavliuk
Yevhen Pavliuk
1 декабря 2018, 1:21
#
В Кредобанк баллы по программе MasterCard Rewards можно тратить не только на выбор подарков из каталога, но и для получения денежного возмещения по выбранной (следующей) транзакции: https://mtf.loyaltygateway.com/ProgramInfo/10147/images/how_TO_PwR.PNG
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться