jaglex
Александр Cлободян Блог Александра Слободяна
Зарегистрирован:
18 октября 2011

Последний раз был на сайте:
26 марта 2017 в 11:51
Подписчики (19):
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
baraibal21
baraibal21
Kiruha
Kiruha
Lemon75
Lemon75
42 года, Киев
pointOFview
pointOFview
sorochan
sorochan
sancho
sancho
киев
Shevchuk
Pavlo Shevchuk
42 года, Київ
stasymoos
stasymoos
mybank
mybank
AllaNovickaya
Алла Новицкая
34 года, Киев
PSheva
Петр Шевченко
Киев
все подписчики
Александр Cлободян — Блог Александра Слободяна  RSS блога
Директор юридической консалтинговой компании «САЛЕКС»
20 декабря 2011, 16:53

Як не платити за наслідки незаконної податкової перевірки (історія з практики)

Ця історія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової в одному із районів Київської області не призначили 25–річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Не встигло чорнило висохнути на наказі, як новоспечений начальник став «відбивати» виявлене йому довіря.

За іронією долі у володіннях нашого героя знаходилось ТОВ «Кровососів геть». Підприємство справно платило податки, пережило не одну перевірку податкової, навіть отримувало відшкодування ПДВ із бюджету. Ех, то були славні часи.

Одного чудового весняного дня на підприємство прийшла перевірка податкової. А дальше класика жанру.

Перевірка проводилась в два етапи. За результатами перевірки всупереч вимогам законодавства товариству не було надано належним чином оформленого примірника акту, чим позбавлено його можливості надання заперечень. Працівники податкової також не надали для ознайомлення акту про відмову від підписання акту перевірки. Настав час оформлення податкового повідомлення — рішення.

Напередодні отримання листа від податкової, у якому начебто містилися рішення-повідомлення, директора ТОВ «Кровососів геть» запросив на зустріч начальник податкової. Зустріч відбулася в одному із кафе славного міста Києва. На зустрічі він пропонував замінити акт перевірки на меншу суму за винагороду. Після цього начальник податкової призначив ще одну зустріч директору, на якій запропонував замінити акт за грошову винагороду у сумі 5000 доларів США, мовляв, «Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать». Незговірливий та наївний директор стояв на своєму. Отож, згодом податкова направила ТОВ «Кровососів геть» одразу першу податкову вимогу, а потім і другу.

У відповідь підприємство направило скаргу на протиправні дії податкової до відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби. Інформація, викладена в скарзі, підтвердилась тому матеріали перевірки були направлені до прокуратури Київської області, за результатами перевірки якої до «не мажорного» заступника «мажорного» начальника податкової було застосовано догану.

В обмін на відмову від оскарження дій податкової в різні органи ТОВ змушене було написати податковій листа про нібито втрату оригіналів податкових повідомлень –рішень, щоб отримати їх копії для судового оскарження. Так склалось історично, що в 2010 році легше було побачити вдома на кухні кенгуру, чим виграти суд в податкової. Неформальна вказівка суддям вирішувати спори із державою на користь неньки України в окремих регіонах ще й досі діє.

Пройшовши всі кола владних горнил, власники ТОВ «Кровососів геть» постали перед дилемою: заплатити державі 5 млн. грн., закрити бізнес, залишивши при цьому близько 40 працівників без засобів до існування в розпалі кризи чи принципово не платити за результати незаконної перевірки податкової. Настав зірковий час для власників ТОВ «Кровососів геть» — час ліквідації підприємства «за один день». Відбулась вона шляхом відступлення новому власнику 100% часток в праві на товариство. З так званими корпоративними правами відступились всі податкові борги. Була відсутня процедура банкрутства підприємства і одержання витяг про відсутність справи про банкрутство. Одразу обмовимось, що нового власника проблеми підприємства не бентежили. В якості новорічного подарунка діючій владі під час державної перереєстрації учасників підприємства була й змінена його юридична адреса на славне м. Донецьк.

Ви запитаєте, як йдуть справи у колишніх власників ТОВ «Кровососів геть». Вони зареєстрували нове товариство в іншому місці, де адекватне податкове начальство, а трудовий колектив із 40 працівників зберіг свої робочі місця.

Отож, як каже один мій колега: «Якщо навіть Вас з’їли, то у Вас точно є два виходи».

Перепечатка данного материала разрешена исключительно со ссылкой на сайтЮридической консалтинговой компании «САЛЕКС» salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/yurydychniy-futsorsyng

Просмотров: 1840, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (4)

+
0
22041983
22041983
20 декабря 2011, 17:19
Франция
#
Это просто история??? или же основана на реальных событиях????
+
0
Александр Cлободян
Александр Cлободян
20 декабря 2011, 19:00
Київ
#
Реальна історія… у знайомих був бізнес в Ірпені… на а дальше класика жанру
+
+6
tsete
tsete
20 декабря 2011, 18:20
#
Таких историй в современной Украине десятки тысяч:(((((((((((((((
Последнее время пришли вот такие «мажоры», наглость которых безразмерная.
Они как-то совсем не боятся сегодняшней борьбы с коррупцией, объявленной уважаемым Президентом и своим и чужим:)
+
0
RaSvet
RaSvet
20 декабря 2011, 19:08
#
Некоторые названия намеренно искажены. Так ООО «Кровососів геть» на самом деле называется ООО «Кровосісів геть». А так всё реально. Чему удивляться? Под Киевом есть озеро. Так вот Луганский суд постановил что некий житель этого региона имеет право на… землю посреди данного озера. Намывные работы идут полным ходом.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться