Demchak
Руслан Демчак
Зарегистрирован:
19 августа 2011

Последний раз был на сайте:
13 марта 2017 в 17:11
Подписчики (36):
buratinko
buratinko
Украина
71529233
Sanuxa Gogoman
vista1
vista1
himik23
himik23
olexch
Александр Чернов
35 лет
Nline
Nline
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
elvalery
elvalery
Киев
romava
romava
khortiza7777
khortiza7777
49 лет
Aristarkh
Aristarkh
Мироновка
anzevs
Влад Великолепный
Киев
все подписчики
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
30 августа 2012, 14:12

Інвентаризація послуг

Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті законопроект (№11060 від 02.08.2012 р.), яким пропонується уточнити перелік фінансових послуг, які можуть надаватися в Україні. Проект змін до статті 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» розроблено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у цій сфері (Нацкомфінпослуг).

Законопроект має на меті заборонити провадження діяльності з надання фінпослуг, види яких не визначені законом по суті. Як відмічають автори даної ініціативи, зараз спостерігаються випадки здійснення суб‘єктами господарювання діяльності з надання послуг, які за своєю суттю є фінансовими, але не підпадають повністю під жоден конкретний вид, врегульований законом повною мірою. Це призводить до послаблення захисту споживачів фінансових послуг, залучених, наприклад до участі в схемах, які за своєю суттю є шахрайськими або побудованими як «фінансова піраміда». Свіжий приклад – історія із реінкарнацією та новим обвалом піраміди МММ.

Крім того, регулювання сфери фінансових послуг визначено як один з пріоритетів у справі адаптації вітчизняного законодавства до правил ЄС (ст.51 Угоди про партнерство та співробітництво між ЄС та Україною). До речі і в самій Європі мають наміри переглянути відповідне законодавство, бо під час кризи підприємства, не маючи можливості кредитуватися в банках, фактично стимулюють бурхливий розвиток ринку послуг, які так само по суті є фінансовими але не підпадають під дії фінансових регуляторів. Тобто це вже загальноєвропейська тенденція. Таким шляхом вже пішли із півсотні країн світу, із США та Великобританією включно.

Але фактично проект в Україні лише додає права регуляторам ринків фінансових послуг – Нацкомфінпослуг та НКЦПФР вирішувати, що конкретна діяльність є наданням фінансових послуг чи ні. Але відсутність законодавчого визначення поняття, наприклад, фінансової піраміди, створює корупційні ризики при прийнятті відповідних рішень.

Просмотров: 1035, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться