Demchak
Руслан Демчак
Зарегистрирован:
19 августа 2011

Последний раз был на сайте:
13 марта 2017 в 17:11
Подписчики (36):
buratinko
buratinko
Украина
71529233
Sanuxa Gogoman
vista1
vista1
himik23
himik23
olexch
Александр Чернов
35 лет
Nline
Nline
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
elvalery
elvalery
Киев
romava
romava
khortiza7777
khortiza7777
49 лет
Aristarkh
Aristarkh
Мироновка
anzevs
Влад Великолепный
Киев
все подписчики
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
30 мая 2012, 15:12

Принцип Акцепту

Ні для кого не секрет, що в сучасній Україні досить складно вести бізнес через цілу низку установлених державою бюрократичних перешкод та високий рівень корупції. Саме через це Україна не може вийти на відповідний рівень економічного розвитку, оскільки українському бізнесу важко працювати, не те щоб розвиватися, а іноземні інвестори взагалі не бажають заходити на ринки країн з непрозорими «правилами гри». 
Ситуацію, яка слалась в країні можна виправити тільки шляхом прийняття закону, який значно спростив би процедуру отримання різного роду дозволів та право установчих документів. За основу такого проекту пропоную взяти принцип Акцепту. Тобто принцип мовчазної згоди уповноважених державних органів та посадових осіб на здійснення певних дій, в межах своєї діяльності суб’єктом господарювання по спливу встановленого строку після звернення суб’єкта господарювання до уповноважених державних органів чи посадових осіб.
На законодавчому рівні, для всіх процедур отримання дозволів та отримання право установчих документів, необхідно встановити у відкритому доступі, прозорі, зрозумілі, чіткі умови, виконання чи дотримання яких необхідно для отримання відповідного дозволу, ліцензії чи іншого правовстановлюючого документу та чітко визначити строк розгляду звернення про надання дозволу, ліцензії чи іншого правовстановлюючого документу. Паралельно повинен бути встановлений чіткий перелік підстав відмови у видачі ліцензій, договорів чи інших правовстановлюючих документів.
Для отримання дозволу, ліцензії чи іншого правовстановлюючого документу фізична особа — підприємець чи інший суб’єкт господарювання звертається із заявою до відповідного уповноваженого державного органу чи посадової особи особисто чи через представника, до заяви додає всі необхідні (перелік яких чітко визначений) документи. Протягом встановленого законом періоду (наприклад10-30 днів), уповноважений державний орган чи посадова особа розглядає цю заяву і або видає заявнику відповідний дозвіл, ліцензію чи інший правовстановлюючий документ, або вмотивовану відмову у видачі необхідного документу, і тільки з підстав, які чітко визначені. Якщо протягом встановленого законом періоду уповноваженим державним органом чи посадовою особою не було  видано заявнику відповідного дозволу, ліцензії чи іншого правовстановлюючого документу, або вмотивованої відмови видачі необхідного документу, і тільки з підстав, які чітко визначені, то з наступного дня закінчення встановленого законом періоду для розгляду такої заяви, вимога фізичної особи — підприємця чи іншого суб’єкту господарювання вважається акцептованою, тобто, вважається, що уповноважений державний орган чи посадова особа надає мовчазну згоду на діяльність суб’єкта господарювання без документа, за отриманням якого суб’єкт господарювання звертався, і така діяльність вважається законною. В подальшому видача заявнику відповідного дозволу, ліцензії чи іншого правовстановлюючого документу заявнику покладається на того, до кого він звертався із заявою про отримання вказаного документу. 
Паралельно необхідно законодавчо встановити відповідальність для уповноваженого державного органу чи посадової особи за безпідставну відмову чи відмову з формальних причин у видачі необхідного документу. При цьому для державних органів відповідальність повинна встановлюватись майнова, в розмірі збитків суб’єкта господарювання, які йому були завдані такою незаконною відмовою, а для посадових осіб встановити адміністративну і в окремих випадках кримінальну відповідальність за таку відмову. 
Впроваджений принцип Акцепту на законодавчому рівні значно знизить рівень корупції і поліпшить інвестиційний клімат.
 
Просмотров: 857, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (2)

+
0
Андрей Тарасенко
Андрей Тарасенко
30 мая 2012, 22:20
Киев
#
На пост попал случайно и был немного ошарашен… как-будто кто-то услышал мои мысли и напечатал: я размышлял на эту тему буквально вчера. Приятно: )
… приятно осознавать, что есть в нашей стране люди, которые хотят и знают как сделать её лучше.
+
0
ded
ded
31 мая 2012, 16:48
Владимир, Белая Церковь
#
(Эх, маладеж)Все это фантазии.Не для этого берут власть, что бы понизить уровень корупции и улучшить инвестиционный климат.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться