Demchak
Руслан Демчак
Зарегистрирован:
19 августа 2011

Последний раз был на сайте:
13 марта 2017 в 17:11
Подписчики (36):
buratinko
buratinko
Украина
71529233
Sanuxa Gogoman
vista1
vista1
himik23
himik23
olexch
Александр Чернов
35 лет
Nline
Nline
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
elvalery
elvalery
Киев
romava
romava
khortiza7777
khortiza7777
49 лет
Aristarkh
Aristarkh
Мироновка
anzevs
Влад Великолепный
Киев
все подписчики
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
28 февраля 2012, 16:52

Рейд на рейдерів

До 1 квітня 2012 року в Україні не залишиться законних підстав для існування рейдерів. За півтора місяці уряд обіцяє підготувати законодавчі зміни, які мають перекрити всі відомі нині шляхи реалізації схем по захопленню чужого майна. Таку амбітну ціль виголосив тоді ще перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв. Але його нещодавнє призначення на пост голови СНБО ставить під сумнів реальність виконання цих планів. Хоча й не виключено, що саме цей орган стане центром антирейдерської боротьби.
Перш за все урядовці хочуть законодавчо чітко визначити термін «рейдерство» та його ознаки. Крім того, у Кабміні мріють про створення публічного реєстру компаній та осіб (в тому числі суддів), що займаються цією негарною, але дуже прибутковою справою. Спеціальна міжвідомча комісія кожні два тижня буде контролювати втілення у життя цих планів. До того ж заплановано перевірки юридичних та охоронних компаній, яких підозрюють у співпраці з рейдерами.
Проте реалізація подібних задумів викликає великі сумніви. Бо ще нікому в світі не вдавалося написати ідеальний закон, а пірати і розбійники ніколи добровільно не відмовлялися від здобичі. Як тільки будуть перекриті старі схеми захоплення підприємств, одразу ж виникнуть нові. Можливо, навіть за допомогою тих же експертів, що напишуть антирейдерський закон. Навіть в генпрокуратурі знають, що це питання економіки: якщо захопити бізнес дешевше ніж його купити – рейдерство буде квітнути. Тим паче, що самі керівники прокуратури та МВС зізнаються в корумпованості судів, правоохоронних органів та органів державної влади.
І окремо складати переліки тих, хто сприяє цьому ганебному явищу теж не треба – вони всі на виду. Досить мати мужність і волю дізнатися, яким коштом скромні держслужбовці живуть на заздрість простим громадянам країни. І віддати їм належне нехай навіть по діючому законодавству. Як відомо, той, хто хоче щось зробити шукає спосіб, а той хто не хоче – причину.
Поки що статистика боротьби з рейдерами не на користь держави. За три минулих роки в Україні було виявлено 189 злочинів, пов’язаних з рейдерством. Найчастіше намагаються відібрати приватні готелі, торгівельні центри, складські приміщення, а також земельні ділянки в рекреаційних зонах. У підсумку – лише 52 кримінальні справи. Скільки із них доведено до суду і який вирок винесено винуватцям – невідомо.
 
Просмотров: 1123, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (1)

+
+6
RaSvet
RaSvet
28 февраля 2012, 18:20
#
Серьёзно задумался. А разве это функция СНБО борьба с рейдерством? Каким образом рейдерство угрожает национальной безопасности и обороне страны? Газотранспортную систему Украины (пока) не захватывали, ПХГ тоже, армейские склады и арсеналы тоже. Как по мне — это чистая функция МВД. Но в этой стране…

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться