Demchak
Руслан Демчак
Зарегистрирован:
19 августа 2011

Последний раз был на сайте:
13 марта 2017 в 17:11
Подписчики (36):
buratinko
buratinko
Украина
71529233
Sanuxa Gogoman
vista1
vista1
himik23
himik23
olexch
Александр Чернов
35 лет
Nline
Nline
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
elvalery
elvalery
Киев
romava
romava
khortiza7777
khortiza7777
49 лет
Aristarkh
Aristarkh
Мироновка
anzevs
Влад Великолепный
Киев
все подписчики
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
25 октября 2011, 10:07

Скоро податківці підуть перевіряти квартири

10 жовтня на підпис Президенту був відправлений короткий закон (№8203), який змінює ст.6 Житлового кодексу Української РСР. У результаті приватні нотаріуси, перукарні, магазини, пункти ремонту одягу та взуття, а також відділення банків виявляться на нелегальному становищі.

Натомість нині діючої заборони на використання житлових приміщень для ПРОМИСЛОВИХ потреб вирішено заборонити використання житла для будь-яких ВИРОБНИЧИХ потреб. У результаті норми новоспеченого закону можна трактувати так, що будь-яка діяльність підприємців у житлових будинках стає незаконною. Мовляв, управління підприємством це теж виробнича діяльність. Таким тлумаченням напевно скористаються всілякі контролюючі органи. У першу чергу, податкова і СЕС.

Нині, згідно ст. 150 КоАП, максимум, що загрожує орендарю-підприємцю або власнику, який не перевірив квартиру у нежитловий фонд, — штраф у розмірі 51 грн. Але частота накладання таких штрафів необмежена. Тобто, збирати мзду контролери можуть хоч кожен день. А задля більшого врожаю, податківці, наприклад, можуть відмовитися визнавати витрати на оренду приміщень як валові витрати, тому що квартири не можна використовувати для виробничих потреб. У результаті – збільшення бази оподаткування та штрафи за неправильне ведення обліку.

Але скоро вже буде  неважливо, переведена нерухомість в розряд нежитловий чи ні. Оскільки, «надання приміщень у житлових будинках для потреб виробничого характеру забороняється». А всі порушники (тільки в Києві щомісячно пропонуються в оренду  12 тис. приміщень для офісів, 90% з яких – квартири в житлових будинках) будуть платити або штраф, або хабар.

Інша справа, що «упіймати на гарячому» фірму, у якої всього кілька людей трудяться за комп’ютером без вивіски на дверях, буде непросто. Хіба що за наводкою сусідів. Якщо зміни будуть прийняті, тільки фізособи — підприємці зможуть відстояти своє право легально працювати за місцем проживання. Це право закріплено за ними Цивільним кодексом і може бути повністю реалізоване за умови держреєстрації за місцем проживання.

Просмотров: 1780, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (4)

+
0
Виталий Рябов
Виталий Рябов
25 октября 2011, 11:59
Харьков
#
Возможно, все не так печально, особенно, что касается офисов. Ведь в принятом законопроекте говорится о «производственном характере помещений». Обычный офис на производство не тянет.
Хотя зная особенности мышления сотрудников ГНС… Зря, Вы, наверное озвучили идею со списанием валовых расходов. :) Могут воспользоваться.
+
+13
RaSvet
RaSvet
25 октября 2011, 20:11
#
Виктор Фёдорович перенял политику Сталина. У того был Вячеслав Молотов от которого народу исходили всевозможные указы и постановления о закручивании гаек. А всё хорошее для народа — откручивание закрученых гаек на полоборота — исходило от товарища Сталина.
Так и сейчас — ВР и КМ примут какую-нибудь пакость, а щедрая рука Императора пишет: «милую».
+
+11
Admin
Admin
25 октября 2011, 23:06
#
Янукович ветировал закон, запрещающий сдавать квартиры под офисы
minfin.com.ua/2011/10/25/479659/
+
0
Lotos007
Lotos007
30 октября 2011, 19:55
Lotos007, Kiev
#
«… Тобто, збирати мзду контролери можуть хоч кожен день. ...»

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться