Demchak
Руслан Демчак
Зарегистрирован:
19 августа 2011

Последний раз был на сайте:
13 марта 2017 в 17:11
Подписчики (36):
buratinko
buratinko
Украина
71529233
Sanuxa Gogoman
vista1
vista1
himik23
himik23
olexch
Александр Чернов
35 лет
Nline
Nline
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
elvalery
elvalery
Киев
romava
romava
khortiza7777
khortiza7777
49 лет
Aristarkh
Aristarkh
Мироновка
anzevs
Влад Великолепный
Киев
все подписчики
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
21 сентября 2011, 11:55

Європротокол для ДТП

З 19 вересня набули чинності законодавчі зміни стосовно оформлення ДТП та виплати страхового відшкодування. Зокрема, в Україні вперше буде застосована європейська практика врегулювання проблеми незначного дорожнього зіткнення, в результаті якого постраждали тільки автомобілі. Звідси і назва – «європротокол» тобто спеціальний бланк, уніфікованого по всій Європі зразка, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії без виклику правоохоронних органів. Цей документ служить основою для виплати страховки (в Україні виключно по договорам «автоцивілки»). Для використання процедури європротоколу необхідно не тільки наявність страховки в обох учасників зіткнення, але і відсутність ознак алкогольного чи наркотичного сп’яніння водіїв, а також їх обопільна згода з причиною ДТП.   

На перший погляд, подібне нововведення повинно бути вигідним усім. Водії економлять час та гроші: не потрібно чекати на патруль ДАІ, потім чекати на довідку про ДТП і врешті решт – вирішення суду. А головне – винуватець ДТП не позбавляється водійського посвідчення та звільняється від адміністративної відповідальності згідно зі ст.124 КоАП (максимальне покарання – позбавлення права керування терміном від 6 місяців до 1 року). Інші учасники руху також позбудуться заторів, виникаючих через пару подряпаних бамперів. Добре і ДАІ, в яких не вистачає персоналу для фіксації усіх таких випадків. Повинні бути задоволеними і страховики – адже винуватець аварії вже визначений, а нове законодавство розширяє перелік приводів для пред’явлення регресних вимог.

Однак на практиці все може виявитись інакше. Наприклад, якщо винуватцю аварії застосування європротоколу вигідне, то постраждалий може залишитись без відшкодування, якщо страхова компанія раптом відмовиться платити. Наприклад, на основі того, що протокол оформлений не вірно. Те ж саме стосується і термінів представлення протоколу страховику (не пізніше трьох днів після ДТП). Якщо збиток перевищує запропонований Держфінпослуг розмір (10 тис. грн.), то різницю водію прийдеться сплачувати із власної кишені.

Не слід забувати і про шахрайські схеми: від фальсифікації самого факту ДТП. І хоча в МТСБУ впевненні, що сума 10 тис. грн. не настільки значна, щоб приваблювати шахраїв, самі ж страховики прогнозують ріст кількості таких випадків на чверть. Ці ризики вони закладуть в ціну страховки.

В результаті, ця новація виявиться корисною тільки тим, хто і без протоколу міг домовитись прямо на місці та роз’їхатись без ДАІ і страхової компанії.

Але якщо учасники ДТП все таки вирішили скористатись європротоколом, то краще відразу зібрати свідчення про свідків пригоди, а також сфотографувати пошкодженні машини та саме місце пригоди в цілому. Не схемі пригоди вказується розташування машин в момент контакту, а не після зупинки. Також необхідно вказати дорожню розмітку, напрям руху автомобілів, дорожні знаки та назву вулиць та доріг.

Не дивлячись на наші українські реалії, втілення «європротоколу» буде важким, але правильним заходом.

Просмотров: 1070, сегодня — 1
Следить за новыми комментариями

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться