batonnsoft
Vadym Havrylov BatonnSoft
Зарегистрирован:
6 ноября 2014

Последний раз был на сайте:
13 октября 2017 в 20:31
Vadym Havrylov — BatonnSoft  RSS блога
BatonnSoft chief
6 ноября 2014, 13:08

Програмне забезпечення для навчання і тренувань операторів РЛС та підрозділів РТВ ППО (ВПС)

BatonnSoft Development це не міжнародна корпорація. Це розробник програмного забезпечення для навчання і тренувань операторів РЛС і підрозділів РТВ ППО (ВПС). Необхідність в такого роду ПЗ виникла в результаті того, що старе, ще радянське, обладнання для імітації повітряної обстановки прийшло в непридатний стан або морально застаріло і не могло задовольнити нинішні потреби. Використання тренажерів вбудованих безпосередньо до деяких зразків озброєння вимагає включення останніх при проведенні тренування. Це є досить витратним заходом. Крім того, вбудовані тренажери не завжди забезпечують проведення всіх видів тренувань бойових розрахунків в необхідних режимах роботи й умовах застосування із завданням практичного злагодження номерів обслуг і оцінкою рівня їх практичної підготовленості. Вихід напрошувався сам собою: створення комп'ютерного імітатора повітряної обстановки. У відповідь на поставлену командиром задачу в 2001 році в одному з підрозділів РТВ ППО була розроблена програма Micro (Многофункциональный Имитатор Комплексной Радиолокационной Обстановки, МІКРО) — імітатор робочого місця оператора РЛС. Назву програма успадкувала від імітатора Мікро-36 свого часу досить поширеного в військах. Власне, його вона і покликана була замінити.

Розробка, тестування та впровадження велися силами офіцерів підрозділу. Розробник тоді ще слабо розумів, у що вплутався, інакше ніколи б не взявся за це. Проте, за кілька місяців перша робоча версія була створена. Вона показала себе цілком працездатною і практично необхідною в процесі підготовки операторів РЛС для роботи в умовах складної повітряної обстановки. Якщо описувати її в двох словах, то ця програма представляла з себе графічний тренажер-імітатор-симулятор повітряної обстановки на екрані індикатора кругового огляду РЛС. Технологічно все РМ реалізовані на базі персональних комп'ютерів з 32-бітною операційною системою сімейства Microsoft Windows. Нальоти для неї складалися вручну, за допомогою програми Блокнот.

Поступово програма розширилася до комплексу програм, що дозволяють не тільки імітувати робочі місця операторів РЛС (ПРВ), а й автоматизувати програмування нальотів для них, забезпечити створення і підключення електронних карт, здатних відображати в тому числі і об'єкти угруповання ППО, кордони, прикордонні смуги і повітряні траси польотів авіації, автоматизувати розробку тренувань для планшетистів і обслуг КП. Поточною робочою версією комплексу є Radar Training System 3.0. Її демонстраційна версія є freeware, тобто вільна для використання. Обмеження за кількістю трас що відображаються до 5 накладаються тільки на програми робочих місць операторів. У повній версії кількість трас що відображаються або цілей що не маневрують дорівнює 256. Для отримання повної версії необхідно пройти процедуру реєстрації. За умови надання офіційного звернення до розробника ПЗ реєстрація для українських військових безкоштовна.

Комплекс має високу ступінь правдоподібності імітації ІКО аналогових РЛС таких як П-12, П-14, 5Н84, 5Н87, 64Ж6, П-18, П-19, П-40, П-37, П-35 та багатьох інших, а також індикаторів висоти ПРВ. Radar Training System 3.0 призначена для роботи в середовищі операційної системи Windows 7 32-bit. Комплекс розроблений з урахуванням побажань і зауважень користувачів під час експлуатації. Автор висловлює свою подяку і вдячність всім офіцерам що висловили свої зауваження та побажання при розробці та впровадженні комплексу.

Звертаємо вашу увагу на те, що комплекс не призначений для наочного моделювання роботи конкретного зразка техніки. Для цього існують інші тренажери.

Похвалимо себе. Знаємо кілька інших подібних програм, але, відверто, вони не вражають. Деякі з них навіть є спробою повторити програму Micro. Нам знайомі також аналогічні програми що використовуються при підготовці фахівців ППО (ВПС) Росії і Білорусі. Хоча вони розроблені на замовлення військових відомств, проте вони не перевершують наш комплекс. І це м'яко сказано. Крім того, на відміну від інших відомих подібних програм, Radar Training System — єдина загальнодоступна shareware-програма для вирішення завдань підготовки підрозділів РТВ ППО (ВПС). Хочете переконатися в цьому самі? Google вам на допомогу! На цей час Radar Training System використовується для підготовки операторів РЛС, планшетистів КП (ПУ), а також для тренувань обслуг підрозділів і КП (ПУ) ППО (ВПС), в Азербайджані, Албанії, Лівії, Росії, Словаччини, України та Чехії.

На нашому сайті також доступна для завантаження попередня версія комплексу програм Radar Training System 2.0 і довідкові матеріали до неї в форматі PDF. Ця версія створювалася для операційної системи Windows XP 32-bit.

Більш ранні версії програм, наприклад, Private Computers Training System 1.2 і 1.3, які можна знайти в мережі, автором підтримуються лише за умови їх реєстрації.

Крім Radar Training System автор пропонує до вільного поширення географічний модуль. Цей модуль є її складовою частиною. За допомогою нього, наприклад, в програмі AZBook будується Єдина сітка ППО 1961 року, виводяться мапи.

Просмотров: 700, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться