Дробление

Torika 18 сентября 2015, 10:46
какие действия могут назвать как дробление вклада?

18 сентября 2015, 11:14
Правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав:

1) банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов’язання без встановлення обов’язку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог;

2) банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобов’язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов’язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим;

3) банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобов’язаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору;

4) банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів ба
18 сентября 2015, 11:15
Банку перевищувала вартість майна;

5) банк прийняв на себе зобов’язання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність»;

6) банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку;

7) банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку;

8) банк уклав правочин (у тому числі договір) з пов’язаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України.

9) здійснення банком, віднесеним до категорії проблемних, операцій, укладення (переоформлення) договорів, що призвело до збільшення витрат, пов’язаних з виведенн
18 сентября 2015, 11:43
Т.е. в соответствии с пунктом 2:
если банк выдавал частично депозиты (на карточку или через кассу ) — это привело до статуса неплатоспроможного і «виконання його грошових зобов’язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим»;
т.е. каждый, кто с окончившегося депозита получил «копейку» может попасть под этот «никчемный правочин»???
18 сентября 2015, 11:56
Не паникуйте раньше времени. Когда будут сформированы списки, звоните на горячую линию и спрашиваете есть ли вы в списках на гарантированную суму вклада за счет ФГВФЛ, вам скажут есть вы или же ваш счет заморожен. Если заморожен, пишете официальное письмо уполномоченному лицу, получаете официальный ответ. Потом, если будет желание иск на административный суд на незаконные действия уполномоченного лица. Поверьте, по практике с другими банками: логики в признании никчемным нет… У меня есть клиент, который в последний день перед ва перебросил со счета по 200 тыс. 2 людям, так вот эти люди получили по 200 тыс., а владелец счета нет, и мы судились по данному вопросу. Хотя по закону должны средства с 2 счетов вернуть на первичный и выплатить с первичного 200 000 грн. Так что первым делом узнавайте информацию есть ли вы в списках, когда они будут сформированы.
18 сентября 2015, 12:52
Спасибо за ответы! просто мне интересно правильно ли я этот 2й пункт понимаю.

Ведь практически каждый наверное через карточку что-то да получил уже.

и по законам и по логике получается все нормально, снимали после окончания договора да и с разрешения то банка наверное, иначе бы не давали…
но с другой стороны, и зная наше государство, есть ли вероятность использовать этот пункт и иметь основание для замораживания денег?
18 сентября 2015, 13:43
У меня есть скан отказа других банков, напишите мне в личку, я через почту вам его отправлю или напишите свой эл. адрес.
dep27
dep27
18 сентября 2015, 12:56
Подскажите, пожалуйста, а в какие сроки должны быть списки сформированы?
18 сентября 2015, 13:42
Три дня с момента решения. Но пока решения никто не видел.
Света Тутак
Света Тутак
18 сентября 2015, 15:45
У меня первый банк с ВА, точно 3? Может 15?

Уповноважена особа Фонду протягом 15 робочих днів з дня початку процедури
виведення Фондом банку з ринку формує:
1) перелік рахунків, за якими вкладники мають право на відшкодування коштів за
вкладами за рахунок коштів Фонду, із визначенням сум, що підлягають
відшкодуванню;
18 сентября 2015, 16:15
Через месяц другой. Списки будут. Через неделю откроются отделения. Но списки никто не покажет до первых выплат.
18 сентября 2015, 16:19
Для начала посмотрите на название этого пункта 38. А он касается по названию только активов. А ваши депо, это пассивы, а не активы. Так что по вас если и проедутся, то только п.9. И он тоже не бесспорный.